Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30740 miejsce

Artur Górski przeprosi za rasistowskie wypowiedzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 13:42

Poseł PiS Artur Górski będzie musiał z trybuny sejmowej przeprosić za swoją wypowiedź o Baracku Obamie. Decyzję taką podjęła Komisja Etyki Poselskiej. Po wyborach prezydenckich w USA poseł PiS nazwał ich wynik "końcem cywilizacji białego człowieka".

Jak dowiedział się serwis internetowy tvp.info, komisja dała posłowi wolną rękę w doborze terminu, w którym ma wygłosić przeprosiny. Zdecydowała, że mają one paść w formie oświadczenia poselskiego.

Sporna pozostaje treść przeprosin. Poseł Górski twierdzi, że jeszcze wczoraj komisja uznała, że wystarczy jak przeczyta swój list do marszałka Komorowskiego, w którym przeprosił za zamieszanie medialne wywołane oświadczeniem. Dziś miał zaś dowiedzieć się od komisji, że przeprosiny powinny brzmieć inaczej.

Szefowa komisji Elżbieta Witek z PiS tłumaczy, że w treści listu do marszałka Sejmu były słowa, które mogłyby wywołać kolejną burzę np. te, że wypowiedź ta nie była rasistowska. Witek zaznaczyła, że jeśli forma przeprosin będzie zadowalająca, to komisja etyki odstąpi od ukarania posła PiS.

Na początku listopada, w dzień po wygranych przez Baracka Obamę wyborach w USA, poseł Górski powiedział z mównicy sejmowej, że "głową największego na świecie mocarstwa został kumpel lewackiego terrorysty Williama Ayersa, polityk uważany przez republikańską prawicę za czarnoskórego kryptokomunistę". Dodał, iż "Al-Kaida już zaciera ręce z radości, że nowy prezydent wybiera pokój a nie wojnę". Według posła PiS, "Obama to nad-chodząca katastrofa. To koniec cywilizacji białego człowieka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.