Facebook Google+ Twitter

Artur Siódmiak – gwiazda sportu i człowiek wielkiego serca

Wybitny sportowiec, założyciel Akademii Piłki Ręcznej, animator obozów sportowych dla dzieci, działacz na rzecz aktywizacji zawodowej byłych sportowców, współorganizator licznych inicjatyw o charakterze charytatywnym.

 / Fot. Akademia Piłki RęcznejArtur Siódmiak to jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej, obrotowy narodowej reprezentacji, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 2007 roku oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku. Występował w czołowych klubach w Szwajcarii, Francji i Niemczech.

Został okrzyknięty bohaterem narodowym, kiedy to w meczu z Norwegią słynnym "Rzutem Siódmiaka" z połowy boiska zapewnił reprezentacji piłkarzy ręcznych jednobramkowe zwycięstwo nad Norwegami i awans do finału Mistrzostw Świata w 2009 roku. Za swe zasługi dla polskiego sportu został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Polski.

 / Fot. Archiwum Menu Group- „Wychodzę z założenia, że trzeba dzielić się doswiadczeniem, czy na polu sportowym czy businessowym. Dla mnie wszystko zaczęło się w Polsce, w Gdańsku. To miasto ukształtowało mnie na dojrzałego zawodnika. Dziś dzielę się wszystkim tym, czego nauczyłem się podczas całej kariery sportowej na parkietach w Polsce i za granicą. Swoje doświadczenie przekazuję w Akademii i na CAMPach dzieciom, już 4 – letnim, ponieważ w Polsce stanowczo zbyt późno zaczyna się trenować piłkę ręczną" – z pełnym przekonaniem zaznacza Artur Siódmiak.

 / Fot. Archiwum Menu GroupWażnym obszarem działalności Akademii jest reintegracja sportowców na rynku pracy tuż po zakończeniu ich kariery sportowej. Dbałość o ich wsparcie moralne, edukacyjne i zawodowe w momencie przerwania tego, co robili całe życie jest kluczowe. Dlatego Artur zaprasza do współpracy obecnych i kończących kariery sportowe zawodników, by wykorzystać ich potencjał w różnych obszarach, a tym samym pomagać najmłodszym sportowcom. Artur obecnie pracuje z Piotrem Gruszką, Adamem Korolem, Leszkiem Blanikiem, Iwoną Guzowską, Piotrem Świerczewskim, Mariuszem Czerkawskim, Marcinem Żewłakowem i Przemkiem Saletą.

 / Fot. Akademia Piłki RęcznejPonadto, Artur aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, które w swych działaniach są bliskie ideom Akademii Piłki Ręcznej, między innymi z Fundacją „Żyć z POMPĄ”, Fundacją Marcina Gortata „MG13” czy „Polskim Stowarzyszeniem Sportu po Transplantacji”.

W ostatnich dniach Agencja Promocji i PR Menu Group oraz Exodus Group pod patronatem Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw rozpoczęły kampanię promocyjną meczu „Orłów Wenty” przeciwko Reszcie Świata reprezentowanej przez czołowych zawodników piłki ręcznej z całego świata. Mecz zostanie rozegrany 15 grudnia 2013 roku w Ergo Arenie w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.