Facebook Google+ Twitter

Artur Siódmiak z sukcesami w niemieckiej Bundeslidze

Znakomity polski szczypiornista Artur Siódmiak w historii swojej wielkiej kariery ma zapisane kilka błyskotliwych lat gry w najlepszej na świecie lidze piłki ręcznej. Słynny Król Artur był filarem niemieckiego klubu TuS N-Lübbecke.

Artur Siódmiak / Fot. archiwum Menu GroupArtur Siódmiak grał w TuS Nettelstedt-Lübbecke w latach 2008-2011, gdzie pokazał się z jak najlepszej strony.

Bundesliga to NBA piłkarzy ręcznych, liga z najwyższym poziomem, zacięta, wyrównana i pełna emocji, w której wszystko jest możliwe. Gdy Artur Siódmiak przeszedł ze szwajcarskiego Kadetten Schaffhausen do niemieckiego klubu, wzbudził wielką nadzieję na sukcesy drużyny.

- "Po pozyskaniu Artura będziemy mieli w składzie kołowego z międzynarodowym doświadczeniem. Jego umiejętności wykorzystamy zwłaszcza w ataku"– tak mówił manager zespołu z Lubeki Zlatko Feric zaraz po podpisaniu kontraktu z Polakiem.

Artur Siódmiak / Fot. archiwum Menu GroupGrając w TuS Nettelstedt-Lübbecke Artur Siódmiak był ogromnym wzmocnieniem i nie zawiódł oczekiwań klubu i jego kibiców. To właśnie m.in. dzięki polskiemu obrotowemu Luebbecke zaczęło osiągać sukcesy i piąć się coraz wyżej w niemieckich rozgrywkach. Dzięki jego waleczności drużyna walczyła jak równy z równym z najlepszymi klubami Bundesligi. W tym czasie w TuS N-Lübbecke razem z Arturem Siódmiakiem grali także Michał Jurecki i Tomasz Tłuczyński.

Wszystkie Orły Wenty będzie można zobaczyć znów razem podczas specjalnego meczu PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata z okazji oficjalnego zakończenia kariery Artura Siódmiaka, 15 grudnia 2013 roku w ERGO ARENIE. Jego kampanię promocyjną prowadzą Menu Group i Exodus Group.

Na ten właśnie mecz zaprasza szwedzki trener Patrik Liljestrand, były trener Artura Siódmiaka w TuS Nettelstedt-Lübbecke.

Anna Figiel


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.