Facebook Google+ Twitter

Artur Siódmiak zakończył karierę w wydarzeniu na miarę dokonań

W gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE doszło do wydarzenia bardzo wyjątkowego dla polskiego szczypiorniaka. 15 grudnia 2013 r. odbyła się gala "PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata - zakończenie kariery Artura Siódmiaka".

Orły Wenty na PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata - zakończenie kariery Artura Siódmiaka / Fot. Konrad Koźmiński/ Sikora Koźmiński PhototeamPo raz ostatni w koszulce z Orłem na piersi na parkiecie pojawił się Król Artur, wielokrotny reprezentant naszego kraju i bohater Reprezentacji. U boku kolegów z drużyny „Orłów Wenty” wysłuchał śpiewanego a capella przez ponad ośmiotysięczną publiczność Mazurka Dąbrowskiego i rzucił swoje ostatnie bramki dla Biało-Czerwonych.

Specjalnie na to wydarzenie przybyli najlepsi piłkarze ręczni, ale i też gwiazdy innych dyscyplin sportu. Do ERGO ARENY przyszło ponad 8 tysięcy kibiców, aby podziękować Arturowi Siódmiakowi za wszystkie wzruszenia i emocje, których dostarczył podczas swojej niesamowitej kariery.

PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata - zakończenie kariery Artura Siódmiaka / Fot. Konrad Koźmiński/ Sikora Koźmiński Phototeam- "Nie spodziewałem się, że przyjdzie mnie żegnać tak wiele osób. Jestem z tego powodu niesłychanie szczęśliwy i wzruszony. Słowa podziękowania należą się także moim kolegom z reprezentacji, bo wszystko co osiągnąłem w sporcie zawdzięczam tej drużynie." - mówił dwukrotny medalista mistrzostw świata. -"Cieszę się również z przyjazdu tylu moich znakomitych kolegów z parkietu. Bez nich nie przeżyłbym tych wszystkich wspaniałych chwil w karierze." – dodał.

Po emocjach związanych z pierwszoligowym meczem Wybrzeża Gdańsk z Kar-Do Spójnią Gdynia, ERGO ARENA wypełniła się dosyć szczelnie.

ERGO ARENA i PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata - zakończenie kariery Artura Siódmiaka / Fot. Konrad Koźmiński/ Sikora Koźmiński PhototeamNastępnie odbył się mecz drużyn VIP, w którym drużyna prowadzona przez Krzysztofa Skibę zwyciężyła z zespołem Dariusza Michalczewskiego 7:6. Wydarzenie w gdańsko-sopockiej hali zaszczyciło obecnością wiele znakomitych gości. W meczu udział wzięły wielkie gwiazdy polskiego sportu i nie tylko, wśród nich m.in. Artur Kielak, Robert Korzeniowski, Marek Plawgo, Piotr Gruszka, Piotr Świerczewski, Adam Wójcik czy Włodzimierz Brodiuk. W meczu w ERGO ARENIE zagrał także młody zawodnik szczypiorniaka Jasiu Winiarski, który spełnił swoje marzenie dzięki Arturowi Siódmiakowi.

Rockowy zespół ReV Revenge wystąpił w ERGO ARENIE podczas PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata - zakończenie kariery Artura Siódmiaka / Fot. Konrad Koźmiński/ Sikora Koźmiński PhototeamPGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata było to wielkie święto piłki ręcznej, pełne wielu innych atrakcji. Widownia bez wątpienia była zachwycona. Podczas gali trzykrotnie występował zespół rockowy ReV Revenge, który zagrał m.in. specjalnie skomponowany dla Artura Siódmiaka utwór "To nie koniec", którym ożywił publiczność. Galę swoim występem uświetliła także młoda wokalista Inez Bodio, która również znalazła wielkie uznanie wśród osób zasiadających na trybunach.

Krzysztof Skiba i Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk na PGNiG Super Mecz Polska vs Reszta Świata - zakończenie kariery Artura Siódmiaka / Fot. Konrad Koźmiński/ Sikora Koźmiński PhototeamW spotkaniu będącym głównym punktem programu, prowadzona przez Bogdana Wentę i Daniela Waszkiewicza Reprezentacja Polski, w której wystąpili praktycznie wszyscy z drużyny "Orłów Wenty" zmierzyła się z Resztą Świata. Zagrali m.in. Bielecki, Szmal, bracia Lijewscy, Jurasik, Jurecki, Jachlewski, Tkaczyk, Kuchczyński i sam Siódmiak. Obie drużyny nie zwracały szczególnej uwagi do obrony, koncentrowały się na grze ofensywniej, popisując się przede wszystkim swoją techniką. Chociaż wynik w tym meczu był sprawą drugorzędną, to ostatecznie po pokazowym spotkaniu lepsi okazali się biało-czerwoni pokonując Resztę Świata 51:33 (25:23). Publiczność świetnie się bawiła, a ostatnią minutę oglądała na stojąco.

W obecności tysięcy widzów Król Artur zakończył uroczyście w Ergo Arenie swoją piękną, pełną sukcesów sportową karierę. - "Teraz czas na inny etap mojego życia. Ruszyłem z Akademią Piłki Ręcznej i w ten sposób chcę się realizować w tym sporcie." – zapowiada Artur Siódmiak, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.