Facebook Google+ Twitter

Artur Zawisza: grabarz PiS-u

Zawisza jawi mi się jako ubrany w bryczesy i oficerki filozof z nietzscheańskim biczem w ręku, skandujący w rytm podkutych butów i werbli doktrynę Kalego!

fot. MWMEDIA Nie zakocham się tej wiosny już w nikim / choćby śpiewem się zaniosły słowiki – śpiewałem nieco smutnie w maju. Pora się wycofać z arenki / gdy zaczyna służyć sofa do drzemki – dośpiewywała wyjątkowo złośliwie moja żona.

Nie mogę sobie ufać. Kłamałem w maju niczym Cygan (Jacku nie o Tobie mowa!). Lato kończy się dla mnie niespodziewanie. Wczoraj pomiędzy 20 a 20.20 zakochałem się. Obiektem moich westchnień stała się ponownie (to już miłosna recydywa!) Monika Olejnik.

Flirt pani Moniki z telewizją publiczną sprawił, iż zacząłem podejrzewać ją o częste wizyty u manikiurzystki. Pazurki bowiem wydawały mi się krótsze niż niegdyś. A i ząbki jakby spiłowane i język mniej obrotny. Wczoraj jednak pani Olejnik dowiodła, iż jest mistrzynią w swoim fachu. Pokazała posłowi Zawiszy co czują przesłuchiwani (czytaj obrażani) przez niego ludzie.
Pani Monika, rozmawiając z panem Zawiszą, pokazała oczywiście więcej taktu, kultury i uprzejmości niż poseł PiS jest w stanie sobie wyobrazić. Mimo to wściekłość i nieposkromiona nienawiść Zawiszy wyzierała z każdego spojrzenia i pobrzmiewała w każdym zdaniu.

O zgrozo! Dowiedziałem się ostatnio, że pan Zawisza jest filozofem. I ja nim jestem – któż zresztą nie jest! Jeżeli jednak ja w swoim życiu kieruję się filozofią Ghandiego, Russela, Kinga czy Levinasa, to poseł Zawisza jawi mi się jako ubrany w bryczesy i oficerki filozof z nietzscheańskim biczem w ręku, skandujący w rytm podkutych butów i werbli doktrynę Kalego!

Pan poseł Zawisza rozpoczął kopanie grobu dla PiS. Nawet gdyby jego partii udało się uchwalić i przeprowadzić najlepsze dla kraju i Polaków ustawy, gdyby Jarosław Kaczyński okazał się najlepszym premierem, to obecność na eksponowanych stanowiskach posłów: Zawiszy, Kurskiego, Kamińskiego, Gosiewskiego i innych harcowników spowoduje odpływ elektoratu od PiS.

Ech, przestaję myśleć i pisać (na godzin kilka) o polityce ubabranej niczym nurek błotny. Idę na długi spacer pomarzyć o Monice Olejnik, która nie podejrzewa nawet jakiego ma admiratora.

sms

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

andy947
  • andy947
  • 16.09.2006 08:14

Proponuję "filozofowi" zamiast kierować się w życiu różnymi teoriami filozoficznymi, praktykować prawdę w życiu. Jeśli tak się stanie to nawet najprzebieglejsza gwiazda telewizyjna nie zdoła przyćmić umysłu, czego serdecznie życzę.
Andrzej z Mysłowic

Komentarz został ukrytyrozwiń
dochodzeniowiec
  • dochodzeniowiec
  • 16.09.2006 00:31

Polegaj jak na Zawiszy! Obawiam się że ci panowie nie wykopią wystarczająco głębokiego dołu, zmiana ordynacji nie pozwoli ich "zasypać".Teksty Pana Zaranka super, z przyjemnością je czytam.Podziwiam za rozległość zainteresowań. Tekst o karze śmierci wspaniale przygotowany. Dziękuje.Pozdrawiam wszystkich piszących i czytających.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gudrun
  • gudrun
  • 15.09.2006 18:52

Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie niczym Reytan pod drzwi najwiekszego salonu RP się rzucić i rozerwaną koszuliną pozatykać wszystkie szpary ,żeby sie tam już więcej tacy posłowie jak w/w nie wślizgnęli.

...CHŁOPCY PRZESTAŃCIE BO SIĘ ŹLE BAWICIE , DLA WAS JEST IGRASZKĄ NAM IDZIE O ŻYCIE...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dał popis Zawisza... Jak wypalił o tej klatce, to aż otworzyłam usta. Nie mógł nic sensownego na swój temat powiedzieć, to się do dziennikarki przyczepił... Olejnik jest spoko, chociaż byłam przeciwna jej przejściu do TVN24 - myślałam, że zacznie tam swoje porządki wprowadzać,. Tym czasem wyszło tylko na lepiej. kropka nad i jest kolejnym wartościowym programem, a raport został skrócony do pół godziny. To daje bardziej przejrzysty obraz i pozwala mi wieczorem obejrzeć najwazniejsze materiały w ciagu dnia w pół godziny, a nie oglądać prawie wszystkie jakie sie pojawiły. No i proawadzi jeden prezenter (a w tym tyg. łukasz grass, och, ach!) co pozwala wyeliminować wyjatkowo nieudane duety (np. Joasia Kryńska z Werner)

Komentarz został ukrytyrozwiń

i pluuuusa daje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech Zaranek!! Po takich tekstach to ja się będę kochała w Tobie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać Mistrza piórko i ...serce. A w Monice mozna kochac się nie tylko wiosną...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.