Facebook Google+ Twitter

Artur Zawisza ośmiesza Rafała Ziemkiewicza

Od kiedy Rafał Ziemkiewicz opowiedział się po stronie Ruchu Narodowego;to dla części prawicowej opinii publicznej przestał być wiarygodny. W ten sposób znany pisarz ma osłabiać szanse odsunięcia od władzy Tuska, przez PiS.

Ziemkiewicz jest lojalny wobec Ruchu Narodowego; po ostatnich incydentach z udziałem narodowców wydawało się, że autor "Myśli Nowoczesnego Endeka" odetnie się od młodych narodowców. Nic takiego jednak nie nastąpiło; Ziemkiewicz w tych wydarzeniach dopatrzył się prowokacji ze strony służb specjalnych: "Śmierdzi mi to prowokacją na kilometr. Tym bardziej, że oczywistym jest, iż takie incydenty są na rękę władzy. Nie dopuszcza się do realnej rozmowy z ludźmi, którzy propagują ideę narodową, którzy mają swoje nazwiska, za którymi stoją realnie istniejące organizacje. Mam tu na myśli Roberta Winnickiego, Krzysztofa Bosaka czy Mariana Kowalskiego, którzy byli zaproszeni przez NZS z Warszawy. Kreowanie grupy tajemniczych goryli, zamaskowanych, z twarzami zakrytymi chustą z celtyckim krzyżem, czyli symbolem, który nigdy nie miał nic wspólnego z żadnym polskim ruchem narodowym, to samospełniające się marzenie środowisk związanych z „Gazetą Wyborczą”. Jest to również bardzo użyteczne dla władzy."- powiedział Frondzie.

Tym razem kontrę wyprowadzono nie ze strony znienawidzonego salonu, ale środowiska samego Ruchu Narodowego. Artur Zawisza potwierdził wersję "Gazety Wyborczej" i skrytykował Rafała Ziemkiewicza: "Redaktor Ziemkiewicz, przecież odważny i przenikliwy, lecz tym razem "przestraszył się" nadmiernego radykalizmu. To jego prawo, bo zawsze podkreślał nawiązanie do umiarkowanej tradycji endeckiej. Jednak dramatycznie błądzi, dopatrując się rzekomej "prowokacji" w odruchach młodych narodowców w Warszawie, Radomiu czy Gdańsku."- napisał Zawisza na Facebooku.

"Ziemkiewicz przestraszony opinią salonu"- warto zwrócić uwagę, na tą nieodosobnioną opinię w kręgach Ruchu Narodowym o
o znanym pisarzu. Nie tak dawno przedstawił ją Stanisław Michalkiewicz: "Mniejsza już o niego [red. Ziemkiewicza], jest przecież dużym chłopczykiem, ale co sądzić o przyszłości „ruchu narodowego” w naszym nieszczęśliwym kraju, jeśli uzna on, że ostatnią instancją w jego sprawach ideologicznych i kadrowych jest pan red. Adam Michnik?". Michalkiewicz ma za złe Ziemkiewiczowi, że ten po tym jak uznano go za antysemitę zaczął się tłumaczyć.

Wygląda na to, że cała ta przygoda Ziemkiewicza z Ruchem Narodowym, wyjdzie mu bokiem.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.