Facebook Google+ Twitter

Arturo Mari, papieski fotograf, w Częstochowie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-19 20:06

Spotkanie z Arturo Mari odbyło się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Arturo Mari przyjechał na kolejne ze spotkań pt: "Z Janem Pawłem II ku przyszłości ...".

Arturo Mari w Częstochowie / Fot. Fot. Jakub TęczaPocząwszy od 18 marca tego roku, każdego 18 dnia miesiąca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II organizowane są Dni Papieskie. Spotkania mają odbywać się cyklicznie, by wspominać twórczość, pielgrzymki i święte życie Jana Pawła II. W spotkaniach mają uczestniczyć osoby świeckie i duchowne, związane z Janem Pawłem II, które w swoim życiu spotkały Papieża Polaka. Cykl comiesięcznych spotkań odbywa się pod hasłem: "Z Janem Pawłem II ku przyszłości..."

Papieski fotograf bardzo chętnie podpisywał książki, zdjęcia, pamiątki związane z Janem Pawłem II / Fot. Fot. Jakub Tęcza18 kwietnia br. na spotkanie został zaproszony Arturo Mari, papieski fotograf, który przybył na spotkanie wraz z żoną. Opowiadał o swoich przeżyciach i
wspominał lata spędzone jako fotograf Papieża. Również goście przybyli do muzeum mieli możliwość zadawania pytań Arturo Mariemu, na które chętnie odpowiadał. W przerwie spotkania fotograf bardzo chętnie podpisywał książki, zdjęcia, a także rozdawał autografy.

Gościem kolejnego spotkania będzie arcybiskup senior - Stanisław Nowak.

Arturo Mari wraz z żoną w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie / Fot. Fot. Jakub TęczaMuzeum Monet i Medali Jana Pawła II jest votum ofiarowanym Królowej Polski za dar powrotu do zdrowia szefa firmy. W muzeum można oglądać oprócz monet i medali, także inne pamiątki z Janem Pawłem II. Więcej informacji dotyczących działalności muzeum odnaleźć można na stronie http://www.jp2muzeum.pl.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.