Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17022 miejsce

Artykuł o leczeniu gejów w Newsweeku. Inspiracja czy plagiat?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-02-18 21:11

"Newsweek Polska opublikował dziś materiał o leczeniu z homoseksualizmu. Od samego rana odbieram telefony z jedną informacją: "w gazecie jest streszczona twoja książka!!!". Chodzi o "Chyba strzelę focha!" - pisze Mikołaj Milcke.

 / Fot. okładkaTen dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci Mikołaja. To było jak grom z jasnego nieba: "Zobaczyłem i zamarłem. "Jak Kościół wypędzał ze mnie geja" - głosi napis tuż obok zdjęcia młodego chłopaka w krawacie. Zabrzmiało jakby znajomo. Jest też podtytuł: "Nasz dziennikarz udawał homoseksualistę, by sprawdzić jak wygląda terapia po katolicku."

Przecież ja to nie tak dawno temu zrobiłem! Przecież ja to opisałem w książce! Przecież ja to wydałem! - pomyślałem. No przecież w czerwcu ubiegłego roku napisała o tym "Polityka", w której się wypowiadałem.
 / Fot. okładka książki
Byłem zdziwiony, że teraz robi to "Newsweek" i sprzedaje to na okładce. Niczym jakąś wielką sensację. Tliła się we mnie nadzieja (i nie tylko we mnie), że autor tego najnowszego tekstu jakoś się na moją książkę lub na "Politykę" powoła. Niestety. Dziś rano nadzieje padły trupem. Zasiadłem do czytania i ... czułem się jakbym czytał streszczenie własnej książki w gazecie. Wrażenie niesamowite, przyjemność wątpliwa".

Do przeczytania pełnego tekstu zapraszam na blog Mikołaja Milcke.

Przeczytaj również Wywiad z Mikołajem Milcke

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.