Facebook Google+ Twitter

Artykuł z komentarzy

Nie zdajemy sobie sprawy, że komentarze pod artykułami nieraz stanowią materiał na osobny artykuł. Nie wspominając o sytuacjach, w których komentarze są ciekawsze niż sam artykuł.

„Jak nas widzą tak nas piszą”, z komentarzy Inki Malinowskiej ze Stargardu Szczecińskiego wyłania się jej obraz Szczecina.
Jak widzisz Szczecin i okolice?: „Koń, jaki jest, każdy widzi. Szczecin traci na znaczeniu. Traci swoją morskość, Stocznia stoi i rdzewieje, nawet koty w niej zdziczały. Tysiące stoczniowców wyjechało szukać pracy za granicą. Młodzi uciekają do Poznania, Wrocławia Krakowa, tam szukając miejsc pracy. Szczecin drugą Wenecją? - założenie piękne, ale czy możliwe do zrealizowania? Wystarczy popatrzeć na szlaki żeglugowe w Szczecinie, mariny na Dąbiu i Małym Dąbiu, Łasztownia od lat niezagospodarowana, Zalew Szczeciński, Wicko, Trzebież, Stepnica - to wszystko miejsca które mogą być Mekką żeglarzy, pod warunkiem że zostaną poniesione nakłady na rozwój tych miejsc, rozbudowanie marin i stworzenie infrastruktury”.
Czy naprawdę tak czarno widzisz teraźniejszość i przyszłość Szczecina?: „W tej chwili istnieje tylko przypadkowość działań zarządu miasta i regionu, nie ma żadnej koordynacji. Władza zajmuje się tym, co uważa za słuszne, z tym że często sama nie wie, co jest słuszne. I jestem gotowa krzyknąć tym wszystkim którzy debatują nad tym, że Szczecin leży nad wodą - Szczecin leży nad wodą ze szczególnym naciskiem na LEŻY, leży i kwiczy!!!!”.
Czy widzisz jakieś możliwości poprawy sytuacji Szczecina?: „Nigdzie nie trzeba szperać, trzeba zakasać rękawy i działać, a nie tylko ciągle dyskutować o tym, że Szczecin leży nad wodą, te dyskusje mają taki sam sens jak dyskusja, czy Zakopane leży w górach. Punkt centralny regionu to Szczecin i od tego należy zacząć, ale jak już zacząć to powinno się doprowadzić do wspólnej debaty prezydenta i przedstawicieli rożnych środowisk, architektów, planistów, urbanistów, ludzi kultury, nauki, żeglarzy i innych. Dopiero rożne sugestie będą motorem do podjęcia działań, które stworzą nowy Szczecin.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lucjan Kowalik
  • Lucjan Kowalik
  • 03.05.2011 20:00

Szczecin "leży i kwiczy!!!!”, trafna ocena!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście zgrabnie zredagowane te komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.