Facebook Google+ Twitter

Artyści dla poszkodowanych pod Częstochową i Grenoble

1 sierpnia na częstochowskim pl. Biegańskiego odbędzie się niesamowity koncert - "Nadzieja to my". Zagrają m.in. Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Budka Suflera, Patrycja Markowska, Natalia Kukulska i wielu innych znakomitych artystów.

Na częstochowskiej scenie pojawią się także Urszula, Ewelina Filnta, Katarzyna Cerekwicka, Blue Cafe, IRA, Mieczysław Szcześniak, Dorota Miśkiewicz, Buton Hackers, Maria Sadowska, Piotr Cugowski, Lora Szafran, Mariusz Szaban, Maciej Silski, PIN, Róże Europy. Swoją obecnością zaszczycą widzów też aktorzy: Paulina Holtz,Joanna Szczepkowska, Bartosz Opania, Robert Gonera, Wiesław Komasa i Paweł Wilczak.

Organizatorem całego widowiska jest Caritas archidiecezji częstochowskiej i TVP. Koncert będzie transmitowany na całą Polskę za pośrednictwem telewizyjnej "Jedynki". - Koncert poprowadzą Agnieszka Szulim i Tomasz Kammel. Początek transmisji o 20.20 - informuje Aneta Wrona, rzecznik prasowy TVP.

- Celem koncertu ma być wyrażenie solidarności w nieszczęściu i cierpieniu ze wszystkimi, którzy w ostatnich dniach w naszej ojczyźnie, na różne sposoby spotkali się ze śmiercią, cierpieniem i utratą dóbr materialnych - mówi Ks. Stanisław Iłczyk, dyrektor Caritas Czestochowa. - Koncert ma dać otuchę, pocieszenie i nadzieję wszystkim, którzy tego potrzebują. 1 sierpnia - przez cały dzień będzie można wysyłać SMS-y o treści "POMAGAM" na numer 72902 (koszt: 2,44 zł z VAT). Zebrane środki zostaną przekazane dla rodzin ofiar i poszkodowanych w obu tragediach.

- Usłyszymy między innymi: „Martwe morze” Budki Suflera, „Dziś już wiem” Urszuli, „Decymy” Natalii Kukulskiej, „Nadzieję” IRY, „Moją nadzieję” Mietka Szcześniaka, „Tęczę” Macieja Silskiego, „2 kwietnia 2005” PIN-u - wylicza ksiądz dyrektor. Koncert zakończy piosenka finałowa - "Nadzieja to my" - w wykonaniu młodych gwiazd polskiej estrady.

Ksiądz Iłczyk gorąco zachęca do licznego udziału, abyśmy w ten sposób pomogli i wyrazili chrześcijańską solidarność z poszkodowanymi w ostatnich tragicznych zdarzeniach.

Przypomnijmy, że w gminach Kłomnice, Mstów i Rędziny trąba powietrzna uszkodziła 97 budynków mieszkalnych, z których 31 zostało pozbawionych dachów, a także 87 budynków gospodarczych. W wypadku polskich pielgrzymów w Grenoble śmierć poniosło 27 osób, a 24 zostały ranne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Co do nazwy francuskiego miasta *Grenoble* - w naszym języku jest wymawiana z francuska i jest nieodmienna. A można byłoby ustalić polską nazwę *Grenoble* (liczba mnoga o wzorze wg *otrzymali trzy noble* - nagrody Nobla). Zatem:
Na tej mapie nie ma Grenobli,
Grenoblom poświęcimy więcej czasu,
Ze szczytu widzimy odległe Grenoble,
Pod Grenoblami doszło do tragicznej katastrofy polskiego autokaru,
O Grenoblach opowiadano godzinami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie:) To zasluga dyrektora miejscowego Cariatsu, ktory nie chce zdradzic jak mu sie udało przekonac wspolorganizatorów, aby ten koncert zorganizowac w Czestochowie...pierwotnie mial byc w Warszawie - mniejsze koszty... Nie ulega wątpliwosci, ze to koncert wyjatkowy jesli chodiz o Czewe, oprocz Czestochowskiej Victorii z przed dwóch lat, nie udalo sie nigdy zebrac tylu znanych nazwisk estrady w miescie Swietej Wiezy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetny pomysł z koncertem:) pozdrawiam plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.