Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31316 miejsce

Artyści dzieciom. Koncert Fundacji Patmos w Gdyni

20 czerwca, w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Fundacja "Patmos" zorganizuje koncert charytatywny pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Swój udział zapowiedzieli: zespół Leszcze, Elphin oraz Waldemar Malicki.

logo Fundacji Patmos / Fot. logo Fundacji PatmosGdyńska Fundacja Patmos istnieje od grudnia 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc
w leczeniu i rehabilitacji, niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży z najuboższych rodzin. Poprzez zajęcia z dziećmi, we własnym Centrum Rehabilitacji na ulicy Legionów w Gdyni, młodzi, niepełnosprawni ludzie, mogą liczyć na stałą pomoc i opiekę ze strony doświadczonych specjalistów. Koszty rehabilitacji w pełni pokrywane są przez fundację. Przeprowadzane zabiegi fizjoterapeutyczne pomogły już niejednemu dziecku i niejednej rodzinie. „Te dzieci potrzebują stałej rehabilitacji, która jest dla nich podstawą funkcjonowania – szansą na lepszą jakość życia.” – podkreśla Jagoda Sawa, prezes Fundacji Patmos. Oprócz zabiegów i ambulatoryjnych turnusów rehabilitacyjnych, członkowie fundacji pracują nad innymi, ciekawymi projektami. Chociażby pomysł utworzenia radia, prowadzonego przez niepełnosprawne dzieci, pod czujnym okiem dorosłych, czy program rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych wraz z ich rodzicami. "Proszę mi wierzyć, rodzice, stale opiekujący się swoim dzieckiem, również, choć pozornie zdrowi, odczuwają skutki tego poświęcenia" - przekonuje Mirosław Masina, wiceprezes Fundacji.

Dla Kingi, zajęcia z rehabilitantką to powód do radości..... / Fot. Daniel Kur
Niestety, liczba podopiecznych ośrodka jest ograniczona. Powodem takiego stanu rzeczy jest brak wystarczających środków w budżecie fundacji. Koszty, z uwagi na wymóg zachowania ciągłości leczenia, nieraz wieloletniego, są ogromne. Obecnie leczenie w Centrum przechodzi 45 dzieci, głównie z mózgowym porażeniem dziecięcym. Oczekujących na pomoc jest dwa razy tyle. Dzieci będące pod skrzydłami fundacji, mogą brać udział w zabiegach i zajęciach rehabilitacyjnych dzięki ograniczonym środkom z miejskich dotacji. Przede wszystkim jednak dzięki hojności darczyńców. "To właśnie dzięki sponsorom udaje się przeprowadzić setki zabiegów, które sprawiają, że nasi podopieczni nie są skazani na wegetacje w domu" - mówi Mirosław Masina, wiceprezes fundacji. Jednak zdobycie środków na rehabilitację jest bardzo trudne. "Dlatego postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny „Chcieć od życia” – tłumaczy pani Jagoda.

Zabiegi to czasem ciężka praca dla dzieci. / Fot. Daniel Kur
Obsada koncertu stoi na wysokim poziomie. Udział zapowiedziała trójmiejska gwiazda polskiej sceny muzycznej, grupa Leszcze, z Maciejem Miecznikowskim na czele. Do tańca uczestników zaproszą dziewczyny z jednego z najbardziej cenionych w Polsce zespołów tańca irlandzkiego, grupy Elphin. Natomiast koncert zakończy się występem niezwykle wszechstronnego i cenionego pianisty i wirtuoza Waldemara Malickiego, znanego chociażby z projektu „Dźwięki Europy” z 2002 roku, który w humorystyczny sposób zestawił polską i europejską muzykę. Cały wieczór to prawie cztery godziny znakomitej rozrywki. Dodatkowo, podczas koncertu, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w aukcji, z której uzyskane środki przeznaczone zostaną na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Do zlicytowania jest wiele ciekawych przedmiotów, monet, obrazów, książek.


Bilety wstępu na koncert kosztują 150 i 120 zł. Będzie je można nabyć tuż przed imprezą, w kasach Teatru Muzycznego. Sama impreza rozpocznie się o godzinie 18. Organizatorzy gorąco apelują: Pomóżmy niepełnosprawnym dzieciom chcieć od życia więcej!

Zapraszam do odwiedzenia strony:
http://www.patmos.org.pl/pl/aktualnosci.htm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.