Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4099 miejsce

Artyści pomogą niewidomym piłkarzom zebrać pieniądze na wyjazd na Mistrzostwa Europy

Reprezentacja Polski w piłce nożnej niewidomych zbiera pieniądze na wyjazd na Mistrzostwa Europy. Turniej zaplanowany jest w sierpniu. Artyści pomogą piłkarzom w zbiórce. W maju i czerwcu swoje koncerty zagrają tacy wykonawcy, jak T.Love, Elektryczne Gitary czy Piersi.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTube27 maja w Starym Klasztorze we Wrocławiu odbędzie się koncert charytatywny zespołów Piersi, Muchy, V-Unit i Szymona Chodynieckiego. Miesiąc później w Hard Rock Cafe Warsaw zagrają dla niewidomych piłkarzy grupy T.Love, Elektryczne Gitary, pARTyzant i Instytut.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej niewidomych zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy w Anglii, jako jedna z 10 drużyn. Turniej ma być przepustką do Igrzysk Paraolimpijskich, które odbędą się za rok w Brazylii. Między 20 a 30 sierpnia tego roku Polacy zmierzą się z drużynami Anglii, Włoch, Niemiec i Turcji.

Sportowcy zbierają pieniądze na wyjazd oraz przygotowanie do mistrzostw. Reprezentacja Polski w piłce nożnej niewidomych istnieje od 2011 r. W 2012 r. na zaproszenie UEFA rozegrała mecz pokazowy w Gdańsku. Poprzedził on ćwierćfinałowe spotkanie Euro 2012. Zespół uczestniczył też w turniejach międzynarodowych. Odniósł zwycięstwa między innymi nad Niemcami, Czechami, Węgrami i Belgami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.