Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7885 miejsce

Artyści przeciw KOD. Nowoczesna zabujana w demokracji i bezprawiu

Natalia Niemen, Lombard, Kazik Staszewski nie są zachwyceni ruchem politycznym "Gazety Wyborczej". - "Nie pozwolimy by nasza twórczość była wykorzystywana do skłócania Polaków." – protestują wykonawcy.

 / Fot. J. CekierOstrej reakcji doczekali się organizatorzy przemarszów politycznych, które wyrażają poparcie dla utrzymania status quo składu sędziowskiego w Trybunale Konstytucyjnym.

- "Nie pozwolimy by nasza twórczość była wykorzystywana do skłócania Polaków, podsycania konfliktów, obrażania i pomawiania, tym bardziej w rozgrywkach politycznych. Szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli!" - piszą o organizatorach KOD członkowie zespołu Lombard, Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak.

Ich piosenka, "Przeżyj to sam", rozbrzmiewała z głośników podczas demonstracji przeciwników PiS. Zespół protestuje:

"Jesteśmy patriotami. Losy naszego kraju nie są nam obojętne. Dlatego z troską pochylamy się nad tym co w ostatnich dniach dzieje się na polskich ulicach, jednak wciąż nie uważamy iż POLSKA DEMOKRACJA JEST ZAGROŻONA!" – pisze w specjalnym oświadczeniu zespół Lombard.

– "Odcinając się od haniebnych haseł wykrzykiwanych podczas manifestacji KOD w Polsce, jesteśmy zmuszeni zaprotestować przeciwko użyciu przeboju zespołu Lombard "Przeżyj to sam" przez tę organizację. Nie pozwolimy by nasza twórczość była wykorzystywana do skłócania Polaków, podsycania konfliktów, obrażania i pomawiania, tym bardziej w rozgrywkach politycznych. Szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli!" – podkreślają muzycy rockowej grupy.

W podobnym tonie do KOD - owców apeluje Natalia Niemen. – "Wczoraj dowiedziałam się, że organizacja zwana KOD użyła utwór autorstwa mojego taty "Dziwny jest ten świat" podczas swej sobotniej manifestacji 12 -go grudnia. Hm....dlaczego spadkobiercy, rodzina NIC o tym nie wiedzieli?" – pyta na facebooku piosenkarka. - "To co zrobili owi "nowocześni", tak na amen zabujani w "demokracji" i do głębi "zatroskani" przyszłością Polski ludzie było bezprawne. Nielegalne. Nielogiczne. Egoistyczne. Nierozumne" – stwierdza.

Czytaj więcej: Co to jest antysystem?

Czytaj więcej: Konwencja o przemocy. "Lekarstwo groźniejsze niż choroba"?

- Nie boję się (rządów PiS – red.). Te rządy już były i nie demonizujmy ich – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" raper, Kazik Staszewski. Dodaje, że na merytoryczną ocenę Andrzeja Dudy jest za wcześnie.

Lombard cytuje w specjalnym oświadczeniu fragment "Gdańskiej Homilii" Jana Pawła II:

"Solidarność to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni przeciw drugim. I nigdy „brzemię” dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich. Nie może być walka silniejsza nad solidarność. Nie może być program walki ponad programem solidarności. Inaczej, rosną zbyt ciężkie brzemiona. I rozkład tych brzemion narasta w sposób nieproporcjonalny". (JAN PAWEŁ II, Gdańsk ‘87).

Czytaj więcej: Edward Snowden w otchłani totalitaryzmu. Którego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

parę z nich PiS realizuje. Mamy już 500+.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy czym KOD trzeba wyraźnie oddzielić od samych protestujących, z całym szeregiem zasadnych postulatów. Które utoną. Niezależnie od tego, kto będzie przy korycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Otóż KOD jest to Komitet Obrony Dojności,.../

Albo KOryta Demokracji polskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie, chciałabym by miał Pan rację. Oczywiście TK. to pikuś i pretekst, ale podziały są, ludzie wywalają się z grona fejsbukowych znajomych, przestają się do siebie odzywać, odwiedzać i słuchać.
Jedni jakby nawiedzeni byli tak nadają, inni angażują się w agitację i udostępnianie materiałów oczerniających czy dyskredytujących. Przyjaźnie zostają wystawione na próbę, gdy tylko zwrócić uwagę, że należy trochę wyhamować agitację i propagandę. Proszę mi wierzyć, tak to chyba nigdy nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzadko tutaj ostatnio zaglądam, bo trochę szkoda mi czasu na fejsbukowe wieści... No i oczywiście przeglądam najpierw twórczość swoich adwersarzy i dlatego trafiłem tutaj.

Z pewnym zaskoczeniem i zdziwieniem - zresztą - nie znalazłem rozszyfrowania skrótu KOD w tym tekście. Myślałem, ze Maria nie omieszka o tym napisać.

Otóż KOD jest to Komitet Obrony Dojności, jako że liczni jego zwolennicy mają taką priorytetową modlitwę, w której błagają Boga: "ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

wysłuchałam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Song o ciszy i w takiej wersji: https://www.youtube.com/watch?v=WMxknM1wQVw

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowoczesnej i nie tylko piosenki Song o ciszy https://www.youtube.com/watch?v=fbMrhiujkzs Żeby Polska https://www.youtube.com/watch?v=HO46vMAUALc

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, społeczeństwo jest podzielone w wirtualu, w realnej masie statystycznej pies z kulawą nogą nie siknie na trybunał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.