Facebook Google+ Twitter

Artyści przeciwko ustawie o zwierzętach doświadczalnych

Już pod koniec lata pojawiły się spekulacje na temat nowej ustawy, która dotyczyć miała zwierząt. Kilka tygodni później sprawa się wyklarowała i wyszło na jaw, o co chodzi.

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk bardzo mocno walczą o dobro zwierząt, dlatego przed zabraniem głosu w sprawie petycji o ochronie zwierząt doświadczalnych oraz przed wzięciem udziału w proteście pod Sejmem nie wahali się ani chwili. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
Nowa ustawa, którą starała się przeforsować władza, jest jednak tragiczna w skutkach. Uchwały, które są w niej zawarte, powodują, że włos się jeży na głowie.

Obecny projekt ustawy dopuszcza testowanie sprzętu medycznego bez znieczulenia, powodowanie śmierci przez zagłodzenie, aplikowanie substancji chemicznych na oczy i skórę zwierząt, zapładnianie a później zabijanie ciężarnej matki, żeby móc pracować na płodach, przecinanie strun głosowych, żeby zwierzęta nie wyły z bólu i nie przeszkadzały naukowcom w eksperymentach. To tylko część „punktów“ ustawy, które pojawiły się w dokumencie. W Polsce, co roku do doświadczeń wykorzystywanych jest ponad 200 000 żywych istot. Pora to zmienić. Nie można pozwolić na zalegalizowanie tego typu ustawy. Każdy, kto chce pomóc, może chociaż podpisać petycję w sprawie ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych, która znajduje się na stronie www.petycjeonline.com

Ludzie są oburzeni i oczywiście nie zgadzają się z nowymi ustaleniami ustawy, dlatego też zainteresowanie petycją jest ogromne i cały czas rośnie. Obecnie petycję poparło ok. 50 znanych osób ze świata showbiznesu.

W całą akcję włączyły się również osoby znane i lubiane, którym bardzo zależy na losie zwierząt. Przed protestem przeciwko doświadczeniom na zwierzętach Agnieszka Włodarczyk, która została we wtorek, dnia 25 listopada wyróżniona na gali „Ty fundujesz dobro“ w kategorii osobowość roku statuetką oraz Jej partner, aktor, Mikołaj Krawczyk, zamieścili na swoich oficjalnych fanpage na Facebooku specjalny filmik, zachęcający do udziału w proteście, który odbył się pod sejmem, na ulicy Wiejskiej, w środę, dnia 26 listopada, w godzinach południowych.

Oprócz Agnieszki i Mikołaja w proteście m.in udział wzięły również aktorki Elżbieta Jędrzejewska i Maja Ostaszewska oraz wiele innych osób publicznych.
. Agnieszka otrzymała statuetkę na gali „Ty fundujesz dobro“ w kategorii osobowość roku, a jest także nominowana w kategorii „EKOLOGIA“ w plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności“. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
Podczas manifestacji udało się przeforsować część zmian dotyczących ustawy, ale jak sami uczestniczący stwierdzają: „Do pełnej satysfakcji jeszcze długa droga“.

Po zakończonym proteście można było obejrzeć krótką relację w kilku programach informacyjnych TVP.

Wszyscy zgodnie mają nadzieję, że uda się wygrać tę walkę i zawalczyć o dobro zwierząt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.