Facebook Google+ Twitter

Artyści upiększą miasto. Projekt "Refresz" w Krakowie

W ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch Art Boom Festiwal, 10 maja ogłoszono konkurs, którego spektakularnym uwieńczeniem będzie pomalowanie elewacji zwycięskiego budynku, według oryginalnego projektu, stworzonego przez artystów.

Logo Refresz / Fot. Logo Refresz/refreszkrakow.blogspot.comFestiwal Sztuk Wizualnych ArtBoom to największe i najważniejsze zarazem wydarzenie w Krakowie, prezentujące sztukę współczesną, nie tylko rodzimą, ale i zagraniczną. Różni się od innych imprez poświęconych sztuce tym, że dzieła artystyczne dostępne są każdemu, gdyż prezentowane są w przestrzeni publicznej miasta. Dzieła wnikają w strukturę miasta i wchodzą w interakcję z otoczeniem, aktywnie działając na odbiorcę. To zewnętrzna sztuka wizualna, która pobudza ludzką uwagę, wzbudza emocje, zmusza do refleksji nad rzeczywistością.

Poprzez wyprowadzanie sztuki i designu na ulice oraz stymulowanie i uświadamianie społeczeństwa, inicjatorzy akcji chcą poprawić krajobraz miast.

W tym roku w ramach festiwalu odbędzie się konkurs, w którym mogą wziąć udział spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od administratorów budynków do 7 czerwca. Zwycięski budynek zostanie ogłoszony w dniu rozpoczęcia prezentacji prac artystycznych. "Szczęśliwy blok" zostanie pomalowany według niepowtarzalnego projektu przez artystów biorących udział w festiwalu.

Oryginalnie wyglądający budynek to nie jedyna korzyść z wygranej. Spółdzielnia otrzyma profesjonalny projekt renowacji elewacji budynku, co oczywiście pozwoli jej zaoszczędzić pieniądze na remonty, a dodatkowo zyska prestiż i ugruntuje swoją pozycję na rynku, jako dobrego zarządcy z nowoczesnym podejściem do współczesnego budownictwa.

Projekt jest częścią akcji "Pospolite ruszenie", które zainicjowali raperzy L.U.C. i Sokół. Aby dowiedzieć się nieco więcej o całej akcji, można zaglądnąć na Refresz.

"Razem - niezależnie od podziałów politycznych i powszechnej krytyki dla krytyki, zadbajmy o nasz wspólny wizerunek. Zróbmy to dla wielkiej szansy jaką dostaliśmy.
Razem z Sokołem łączymy style by zaprosić Was do pierwszego polskiego Pospolitego Ruszenia, nie przeciwko komuś, ale dla nas samych." - L.U.C.

Każdego roku w czerwcu w Krakowie swoje prace prezentują najwybitniejsi współcześni twórcy. Tegoroczna edycja prac będzie trwać od 15 do 29 czerwca.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.