Facebook Google+ Twitter

Artyści walczą o większe nakłady na kulturę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-09 14:55

Przedstawiciele kampanii "We are more" wezwali Ministrów Kultury UE, którzy spotkali się podczas Europejskiego Kongresu Kultury, do udzielenia wsparcia projektowi wzrostu wydatków na kulturę w nowym budżecie UE na lata 2014-2020.

Ministrowie kultury państw członkowskich Unii Europejskiej, a także przedstawiciele instytucji unijnych spotkali się na nieformalnym spotkaniu zorganizowanym w piątek (09 IX 2011 r.) na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu. Przedstawiciele kampanii "We are more" zaapelowali do ministrów o wsparcie dla proponowanego przez Komisję Europejską wzrostu nakładów na program Twórcza Europa (Creative Europe). Budżet programu, zgodnie z propozycją KE, ma wzrosnąć o 37 proc. – do 1,6 mld euro. Reprezentanci kampanii zaprezentowali również manifest podpisany przez ponad 20 tys. Europejczyków, którzy opowiadają się za proponowanymi zmianami.

Kampania "We are more" potrwa do roku 2013, kiedy to UE zdecyduje o swoim następnym wieloletnim budżecie. Kampania promuje kulturę, dziedzictwo oraz sztukę, wraz ze zrównoważonym rozwojem edukacji, spójności społecznej oraz środowiska, jako kluczowymi obszarami, w których UE musi dokonać śmiałych inwestycji, jeśli chce osiągnąć swoje cele rozwojowe i jeśli Europa ma pozostać dobrze prosperującą organizacją demokratyczną.

Siłą stojącą za kampanią We are more” jest Culture Action Europe, będąca koalicją ponad 100 organizacji oraz wielu artystów z całej Europy, działająca w strategicznym partnerstwie z Europejską Fundacją Kultury.

Adam Domagała
(Adam Domagała)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.