Facebook Google+ Twitter

Artyści wspierają obchody 30. Rocznicy Sierpnia '80

Piotr Adamczyk, Anna Mucha, Borys Szyc oraz wielu dziennikarzy zdecydowało się wyrazić swoje poparcie dla idei Solidarności poprzez przypięcie symbolicznego znaczka. Celebryci będą go nosić od 14 sierpnia do 31 sierpnia w ramach uroczystych obchodów 30. Rocznicy wydarzeń Sierpnia '80.

 / Fot. Europejskie Centrum Solidarności - materiały prasoweWśród sław, które potwierdziły swój udział akcji znaleźli się jeszcze: Magdalena Cielecka, Hubert Urbański, Aleksandra Szwed i Maciej Sthur. Do przedsięwzięcia dołączyli również dziennikarze radiowi i telewizyjni, w tym Krzysztof Ziemiec, zespół Radia Zet i TVN. Celebryci i przedstawiciele mediów założą znaczek już jutro i będą go nosić do dnia upamiętniającego podpisanie Porozumień Sierpniowych.

- Ma dla nas wielkie znaczenie, że akcję poparły zarówno osoby, pamiętające czasy Solidarności, jak również przedstawiciele młodego pokolenia - mówi Maciej Zięba OP, Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. – Podkreśla to wagę wydarzeń sprzed lat i pokazuje, że idee wolnościowe nie przestają być aktualne również w niezależnej Polsce. Mamy nadzieję, że do akcji włączą się także zagraniczni artyści, a także wszyscy obywatele.

Na Facebooku została uruchomiona oficjalna strona związana z obchodami, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami na temat słowa solidarność. Na stronie można opublikować zdjęcia, wygrać bilety i znaczki z Solidarnością lub z symbolem "V".

To 30. Rocznica Sierpnia '80. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele imprez, które upamiętnią dziesięciomilionowy ruch społeczny jakim była Solidarność. Największym wydarzeniem będzie widowisko Roberta Wilsona Solidarność: "Twój anioł „Wolność” ma na imię." Wilson połączył ze sobą wiele elementów sztuki, takich jak poezja, teatr, muzyka i sztuki wizualne, które będą się przenikać podczas trwania obchodów. Całość dopełnią prezentacje video, przedstawiające w szerszej perspektywie działalność osób związanych z Solidarnością.

Swój udział w inscenizacji potwierdzili m.in. Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz, Macy Gray, Angelique Kidjo, Marianne Faithfull i Rufus Wainwright. Widowisko uświetni niezwykły pokaz pirotechniczny, a także akrobacje powietrzne przygotowane przez Groupe F. Bilety na spektakl w cenie 15 zł i 25 zł są już dostępne na stronach eventim.pl oraz
w sklepach Empik na terenie całego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.