Facebook Google+ Twitter

Artyści wzięli gaże za granie dla Wielkiej Orkiestry

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-23 08:59

Miał być koniec z graniem koncertów na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pieniądze. Ale nic z tego.

Kilkanaście tysięcy to dla niektórych tylko "zwrot kosztów podróży" / Fot. Justyna Cieślikowska/POLSKAArtyści brali od organizatorów honoraria, choć zazwyczaj nieco niższe niż jak za zwykłe koncerty.

Po odwołującym się do sumień muzyków apelu Jurka Owsiaka tylko zespół Bracia zrezygnował z części gaży. Wziął jednak pieniądze za dojazd, jedzenie, nocleg i usługi techników. Razem: 5 tys. zł. Wcześniej muzycy byli umówieni z organizatorami na 11 tys. zł.

Ale wielu artystów nie miało tak dobrego serca. Od organizatorów lokalnych koncertów brali większe pieniądze. Ile? Najczęściej mniej więcej połowę standardowej komercyjnej stawki. Ceny w całej Polsce wahały się od od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszyscy twierdzili, że to tylko koszty podróży.

Przykładowo, we Wrocławiu 12 tys. zł za kameralny występ wzięła Arka Noego. Lider zespołu w oświadczeniu tłumaczył, że jego ekipa liczy ponad 30 osób i tyle potrzebuje na przyjazd i nocleg we Wrocławiu. Organizator się zgodził. - Nie mieliśmy podstaw, by im nie wierzyć. Stać nas było na taką sumę, nie wydawała się wygórowana, więc zapłaciliśmy. Trudno jest wyliczyć dokładnie, ile pochłaniają noclegi, obiady, dojazd - przyznaje Maciej Kieres z Ośrodka Kultury i Sztuki.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.