Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23335 miejsce

Artysta Christo wygrał proces o "opakowany" Reichstag

W Niemczech, 3 października zakończył się proces amerykańskiego artysty Christo, przeciwko jednej z agencji fotograficznych, która wykorzystywała zdjęcia "opakowanego" przez Christo Reichstagu. Sąd przyznał rację artyście.

Sąd w Niemczech wydał werdykt zabraniający jednej z agencji fotograficznych, bezpłatnego wykorzystywania zdjęć "opakowanego" berlińskiego Reichstagu. "Opakowanie" Reichstagu, to projekt amerykańskiego artysty Christo, któremu ostatecznie udało się go zrealizować, po wieloletnich oczekiwaniach na zgodę ze strony niemieckich władz.

Przez dwa tygodnie, na przełomie czerwca i lipca 1995 roku, budynek Reichstagu pokryty został szaro-srebrnym płótnem. Christo, który pracował wspólnie z żoną, nieżyjącą od dwóch lat Jeanne-Claude, nigdy nie udzielili zgody na komercjalizację zdjęć całego przedsięwzięcia. Ostatecznie, od poniedziałku 3 października 2011 roku, nielegalna jest komercjalizacja zdjęć "opakowanego" berlińskiego Reichstagu.

Sąd odrzucił powoływanie się na prawo do wolności prasy, ustalając, że zdjęcie nie przedstawia budynku publicznego, ale dzieło konkretnego artysty.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.