Facebook Google+ Twitter

Artysta i wolontariusz Mieczysław Krzymowski kształci następców

Mieczysław Witold Krzymowski już drugi rok szkolny przekazuje swoje umiejętności i wiedzę uczniom Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie podczas cotygodniowych warsztatów modelarskich.

Model Wieży dworku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej wykonany przez Mieczysława Krzymowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębski Artysta rozpoczął swoją artystyczną drogę od 1963 roku, kiedy to uległ poważnemu wypadkowi. W trakcie rehabilitacji trafił do sanatorium w Głuchołazach. Tam prowadzono dla kuracjuszy różnorodne zajęcia w tym modelarskie ze prasowanej słomy i zapałek. Przez siedem miesięcy pobytu w tym ośrodku doskonalił swoje umiejętności, a były one na dość wysokim poziomie, bo prace kupowała Cepelia. Już wtedy Mieczysław Witold Krzymowski miał wystawy w Nysie, Głuchołazach, Opolu.
Po wyjściu z sanatorium kontynuował tą działalność artystyczną jeszcze przez dwa lata. Potem nastąpiła długa przerwa. Ponownie zajął się tworzeniem po przeprowadzce do domu Kombatant w Legionowie. Tutaj tworzył bardzo dużo. Z tego działania powstało kilka wystaw : w Warszawie, Podkowie Leśnej, a później w Przasnyszu.

Ta ostatnia wystawa Mieczysława Krzymowskiego odniosła wielki sukces. Artystę jednak ponad wszystko cieszy, że może dzielić się swoim doświadczeniem z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Ta 'Już święta"praca wykonana przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie pod opieką artystyczną Mieczysława Krzymowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębskiwewnętrzna radość twórcy spowodowana jest wieloma czynnikami ; czuje się potrzebny, widzi radość innych jak odnoszą sukcesy i sama satysfakcja , że może pomagać nadaje szczególnego sensu życiu i jest motorem do działania. W szkole powstają prace bardzo różnorodne. Ich odmienność jest związana z osobowością każdego wykonawcy. Wprowadzane są nowe techniki prezentowania prac. Tło do nich malują uczniowie na warsztatach malarskich. Opracowuje się elementy graficzne z użyciem technologii komputerowych. Wykorzystuje się fotografie i "Świat nocą" praca wykonana przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie pod opieką artystyczną Mieczysława Krzymowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębskiwkomponowuje w nie elementy wykonane ze słomy. Twórca jest przekonany, że współpraca polega na wzajemnym inspirowaniu się, poprzez nią zmienia się nie tylko motywacja artysty, ale też pobudza ona do nowych poszukiwań i rozwiązań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.