Facebook Google+ Twitter

Artysta, który pił w Spale, spał w Pile wystąpi w grudniu w Łodzi

Fundacja "Połączeni Pasją" zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na występ Artura Andrusa, który rozpocznie się 21 grudnia o godz. 19. Dochód z koncertu tradycyjnie zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji.

Artur Andrus w Pałacu Połączonych Pasją - plakat / Fot. mat. organizatoraSpotkanie z Arturem Andrusem to wspaniałe chwile z wszechstronnym człowiekiem. Kim jest ten artysta? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki; jest genialnym poetą, satyrykiem, dziennikarzem, aktorem, autorem tekstów piosenek i anegdot, piosenkarzem. Na co dzień jest gospodarzem w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, ponadto pracuje jako konferansjer wydarzeń kabaretowych mi.in. w łódzkiej "Przechowalni" i krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami", komentuje popularny program telewizji TVN24 pt. „Szkło kontaktowe”. Od 1994 roku współpracuje z Polskim Radiem Program III. To, co wyróżnia go na tle wielu polskich artystów, to nieprzeciętny kunszt zabawy słowem. W 2010 r. grono ekspertów złożone z wybitnych językoznawców doceniło tą umiejętność i przyznało Arturowi Andrusowi tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Występował w drugoplanowej roli portiera o imieniu Artur w serialu pt. "Sprawa na dziś", roli Dziadka w serialu kabaretowym TVP2 pt. "Rodzina Trendych" oraz wcielił się w postać głowy rodziny, biznesmena Jonathana Owensa w improwizowanym serialu kabaretowym pt. "Spadkobiercy" transmitowanym w telewizji TV 4.

Jest autorem książki-zbioru piosenek i wierszy pt. "Popisuchy" oraz książki pt. "Każdy szczyt ma swój Czubaszek", w której to Pan Artur przepytywał Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.