Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13215 miejsce

Artystyczny duet rozpoczął sezon w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

W pierwszy piątek września 2014 roku w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych rozpoczęto kolejny sezon wystawienniczy. Pokazano "Francuski temat" Agnieszki Słodkowskiej oraz "Komiks i ilustracja" Huberta Czajkowskiego.

Agnieszka Słodkowska w rozmowie z dziennikarzami. / Fot. Krzysztof KrzakAgnieszka Słodkowska jest ostrowczanką, absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych w Częstochowie (dziś: Akademia im. Jana Długosza). W 2010 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w swoim rodzinnym mieście wystawę zatytułowaną "Japanorama" pokazującą pejzaże i ludzi utrwalonych na płótnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Była też jedną z dwojga miejscowych artystów (obok Zbigniewa Sawaryna) uczestniczących w Międzynarodowym Sympozjum "Spotkania w Krzemieńcu". - Jest bez wątpienia jedną z najzdolniejszych artystek ostrowieckich młodego pokolenia - mówiła o Słodkowskiej Jolanta Chwałek, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas wernisażu 5 września. - Agnieszka idzie swoją własną drogą, tak naprawdę nie interesują jej żadne mody, tylko to, co ją porusza. Jeśli doszukiwać się tu jakichś inspiracji, to jedynie najpiękniejszym malarstwem, jakim jest impresjonizm. Jej prace sprawiają ludziom radość, dają spokój, pozwalają odpocząć, nie wprowadzają nerwówki.

Wśród prac Agnieszki Słodkowskiej. / Fot. Krzysztof Krzak"Francuski temat" to ponad 30 obrazów olejnych na płótnie, które artystka namalowała zainspirowana urokiem Francji, nie tylko jej stolicy, ale także prowincji, wybrzeża; duże wrażenie robią impresje z cyklu "Woda". Na obrazach Agnieszki Słodkowskiej pojawiają się również ludzie w różnych sytuacjach, najczęściej podczas odpoczynku wAgnieszka Słodkowska i Hubert Czajkowski podczas wernisażu w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak przepięknych okolicznościach przyrody. Jak powiedziała artystka, to pierwsza prezentacja tych prac. W dalszej swojej działalności artystycznej chciałaby zająć się pejzażami polskimi i portretowaniem Polaków. - To jest mój kraj, tu się urodziłam tu mieszkam i dlatego chciałabym to robić - mówiła dziennikarzom. Ale zanim to nastąpi w obrazach Słodkowskiej znajdzie odzwierciedlenie jej fascynacja norweskimi Lofotami. Na ten archipelag na Morzu Norweskim malarka została zaproszona przez znajomych wraz ze swym narzeczonym, Hubertem Czajkowskim.

Hubert Czajkowski w rozmowie z mediami. / Fot. Krzysztof KrzakHubert Czajkowski, urodzony w nieodległym od Ostrowca Świętokrzyskim Lipsku, absolwent warszawskiej Prace Huberta Czajkowskiego. / Fot. Krzysztof KrzakAkademii Sztuk Pięknych, to jeden z najbardziej utalentowanych polskich rysowników i ilustratorów młodego pokolenia. To on zilustrował książki Jacka Komudy "Banita", "Samozwaniec", "Zborowski"; wykonał ilustracje do gry "Dzikie pola", opublikował liczne rysunki w magazynie "Magia i miecz", opracował plansze do komiksu "Wilcza gontyna". Sporą część tych prac można oglądać na wystawie "Komiks i ilustracje" w ostrowieckim BWA. Rarytasem są ilustracje niepublikowane i plansze do stworzonego niedawno wespół ze Sławomirem Zajączkowskim komiksu "Romowe", który można było nabyć po wernisażu i poza autografem rysownika otrzymać rysunek wykonany przez artystę indywidualnie dla każdego nabywcy.

Tę bardzo ciekawą nie tylko ze względów artystycznych ekspozycji można oglądać do 3 października 2014 roku. Tydzień później odbędzie się wernisaż 12. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Japanorama"- bardzo ładna nazwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łatwo zrozumieć fascynację Krajem Kwitnącej Wiśni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.