Facebook Google+ Twitter

Artystyczny Klub Filmowy - kino dla koneserów

Ciekawa inicjatywa pojawiła się z początkiem tego roku w Ostrowcu Świętokrzyskim: w miejscowym kinie "Etiuda" rozpoczął działalność Artystyczny Klub Filmowy.

Powstanie klubu, przypominającego jako żywo dawniejsze Dyskusyjne Kluby Filmowe, to pomysł młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim i ich opiekuna,Wojciecha Szymańskiego (nauczyciela języka polskiego). Zaś dobrym duchem całego przedsięwzięcia jest kierownik tutejszego kina "Etiuda", Waldemar Włodarczyk.

Filmy prezentowane w ramach AKF przeznaczone są dla miłośników kina niekomercyjnego, dla widzów, którzy poza czystą rozrywką poszukują w sztuce filmowej głębszych treści i prawdziwego Artyzmu. Jako pierwszy został zaprezentowany film "Miłość w czasach zarazy" Mike'a Newella, na podstawie powieści Marqueza z Javierem Bardemem w roli głównej. Następnie pokazano polski film "Wszystko będzie dobrze" Tomasza Wiszniewskiego, który zdobył 3 nagrody podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Na repertuar prezentowany w ramach AKF "Etiuda" mają wpływ sami widzowie - za pomocą sms-ów i e-maili (kino.etiuda@neostrada.pl) mogą oni zgłaszać propozycje kolejnych filmów, które zostaną wyświetlone. Jak na razie największe szanse mają takie obrazy, jak "Butelki zwrotne", "Pokuta", "Control", "Motyl i skafander". Po każdym seansie (odbywają się one w sobotnie popołudnia) widzowie dyskutują na temat obejrzanego filmu w gościnnych progach Klubu Muzycznego "Perspektywy". Optymizmem napawa fakt, iż w seansach Artystycznego Klubu Filmowego w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczy coraz więcej widzów, nie tylko rekrutujących sie z grona młodzieży szkolnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.