Facebook Google+ Twitter

Artystyczny Pułtusk w Legionowie

Legionowo w dniu 21 kwietnia 2015 roku po raz kolejny gościło artystów z powiatu pułtuskiego. Pułtuscy twórcy zaprezentowali swój dorobek artystyczny nie tylko na scenie, a także w galerii „Ratusz".

 / Fot. Jerzy JastrzębskiPrzegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych powiatu Pułtuskiego w Legionowie

Legionowo w dniu 21 kwietnia 2015 roku po raz kolejny gościło artystów z powiatu pułtuskiego. Pułtuscy twórcy zaprezentowali swój dorobek artystyczny nie tylko na scenie, a także w galerii „Ratusz. Wymiana wystaw odbyła się w zgodnie z kalendarzem IV edycji Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.

Prezentacje sceniczne
 / Fot. Jerzy JastrzębskiPo uroczystym otwarciu przez władze samorządowe obu powiatów w części artystycznej zaprezentowali się mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach. Zespół został nagrodzony przez widzów głośnymi oklaskami za wykonanie znanych przebojów "Rudy rydz", "Niedźwiadki", "Tak daleko nam do siebie i tak blisko". Po nich wystąpił zespół ‘Luminal” reprezentujący DPS w Obrytem również ze szlagierami "Wymarzona", "Przez jej oczy zielone", "Uśmiechnij się choć raz". Goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz zaprezentowali mini poetycko-muzyczny show zakończony występem zespołu „Łowcy rytmów” w układzie tanecznym do utworu „ Only time”.

Ekspozycja prac w galerii Ratusz
 / Fot. Jerzy Jastrzębski Po tych wzruszających występach czas na zwiedzanie Wystawy Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych z miasta Pułtuska i powiatu pułtuskiego. Ekspozycja z daleka wabi swoją kolorystyką i różnorodnością.
Wzrok przyciągają obrazy malowane na płótnie, drewnie. Każdy z nich ma w sobie coś interesującego. Konkurują z nimi pełne elegancji i kolorów szklane witraże. Obok nich serwetki, obrusy wykonane ręcznie, ozdobne pudełka wykonane techniką  / Fot. Jerzy Jastrzębskidecoupage , czy też metaloplastyka. Obok przestrzenne prace wykonane ze siana. Ekspozycja zaskakuje odmiennością i różnorodnością zainteresowań twórców z powiatu pułtuskiego. Ta wielość eksponatów, wykonanych różnymi technikami, z różnych materiałów zaskakuje swoją świeżością i dynamizmem.

Po obejrzeniu wystaw w Pułtusku i Legionowie można stwierdzić, że twórcy niepełnosprawni obu powiatów doskonale radzą sobie z promocją swojego środowiska. Wiedzą jak i czym przyciągnąć uwagę środowisk lokalnych. Ważne jest,by adresaci pozytywnie odpowiedzieli na to artystyczne wezwania do współpracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.