AS-Bau Śląsk Wrocław uległ Zagłębiu Lubin 30:36

Współautorzy: Jarosław Jakubczak

Piłkarze ręczni AS-Bau Śląska Wrocław przegrali na własnym parkiecie z MKS Zagłębie Lubin 30:36.

AS-BAU Śląsk Wrocław - MKS Zagłębie Lubin 30:36 (16:15) / Fot. Jarosław JakubczakDerby Dolnego Śląska udanie rozpoczęły się dla podopiecznych Tadeusza Jednoroga.
Wynik w drugiej minucie otworzył Mariusz Gujski, szybką kontrą wykazali się goście i po celnym trafieniu Bartłomieja Tomczaka na tablicy pojawił się remis (1:1). Kolejne dwa punkty zdobyte przez Swata i Gujskiego ponownie dały Śląskowi prowadzenie.

Podopieczni Tadeusza Jednoroga przewagi tej długo nie oddawali, w 16 minucie do remisu zdołał doprowadzić Tomczak, jednak ekipie z Lubina ciągle nie udawało się wyjść na prowadzenie. Śląsk utrzymał jednobramkowe prowadzenie do końca partii.

W 26 minucie boisko opuścił Michał Nowak / Fot. Jarosław JakubczakDobra passa gospodarzy trwała jeszcze w pierwszych minutach drugiej połowy. Bezpośrednio po zmianie stron punktowali Mariusz Gujski i Piotr Swat. Później Śląskowi szło już znacznie gorzej, głównie za sprawą Piotra Obrusiewicza Zagłębie zdołało doprowadzić do remisu 22:22 i w dalszej części spotkania pokazało swoją wyższość.

Gracze Zagłębia nie oddali już zdobytej przewagi i głównie dzięki świetnej grze Tomczaka, Yakleva oraz Kielby spotkanie zakończyło się sześciobramkową wygraną ekipy z Lubina.

Najlepszym strzelcem meczu okazał się Bartłomiej Tomczak (Zagłebie), który zdobył 12 punktów, w Śląsku najlepiej rzucał Mariusz Gujski (10 pkt).