Facebook Google+ Twitter

ASP otworzyła się ma młode talenty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 17:39

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie na dwa tygodnie otworzyła swoje drzwi. Zainaugurowano także końcoworoczną wystawę prac studentów.

Rektor uczelni, profesor Ksawery Piwocki, podkreśla, że odwiedzający będą mogli podziwiać sztukę we wszelkich jej przejawach. Są prace malarskie, rysunki, rzeźby, grafika użytkowa i artystyczna, filmy, fotografie oraz projekty wnętrz architektonicznych.
Wystawa znajduje się we wszystkich wydziałach uczelni. Poza Krakowskim Przedmieściem można zwiedzić także wydziały przy ulicy Myśliwieckiej, Spokojnej i Wybrzeżu Kościszkowskim.
Równocześnie z wystawą trwa akcja Komitetu Obrony Akademii. Przyświeca jej hasło - "Jesteśmy na sprzedaż". To wyraz sprzeciwu wobec grożącej ASP eksmisji z Pałacu Czapskich, który zajmuje od 60 lat. Dziedziczki budynku walczą o jego zwrot.
Jak mówi członkini Komitetu Obrony Akademii Agnieszka Bałdyga, głównym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu, politykom sytuacji uczelni i przekonać ich do tego, że spór jeszcze nie jest przesądzony.
Jednym ze sposobów na dotarcie do społeczeństwa był happening. Przewodnicząca Komitetu doktor Dorota Optułowicz-McQuaid zaznacza, że akcja jest cicha i spokojna, aczkolwiek wymowna. Biorący w niej udział byli ubrani na czarno. Studentki, które niosły kartki z imieniem i nazwą wydziału, były prowadzone do niszczarek. Tam kartki niszczono.
Między wydziałami kursuje dziś bezpłatny autobus ASP. Ostatni odjedzie około 19.00. Na Krakowskim Przedmieściu czekają także koncerty i wiele innych atrakcji.
Wystawa końcoworoczna potrwa dwa tygodnie. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.