Facebook Google+ Twitter

Aspekt informacyjny clinical marketingu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-01 09:34

Powstały w efekcie moduł jest skoncentrowany na wyznaczonych zaletach produktu, staje się wyróżniony, jest przejrzysty, przyjemny w komunikacji jak i zapamiętywalny.

Aspekt informacyjny strategii clinical marketingu ma za zadanie zbudowanie jądra wiedzy o produkcie. Powstaje centrum zarządzania informacją o produkcie, oparte na systemie business intelligence in memory, rozumianej jako wszelkie dane o produkcie i jego potencjalnym rynku, które można wykorzystać do planowania i realizowania strategii marketingowych. Informacje te w kolejnym etapie staną się fundamentem do zaprojektowania kategorii w których produkt będzie pozycjonowany na pole position.

Jądro informacji o produkcie winno zawierać dane o nim samym jak i substytutach oraz o produktach komplementarnych. Mam na myśli dane wywodzące się z badań klinicznych, z badań rynku, z czynników demograficznych jak i żywieniowych zdywersyfikowanych po regionach. Warto wziąć pod uwagę aspekty socjologiczne, psychologiczne jak i farmakoekonomiczne analizowane przy użyciu metod statystycznych dla poszczególnych regionów i targetów docelowych.

Usystematyzowane dane poddawane są obróbce pod kątem wyznaczonych analiz np: czynniki decydujące o preskrypcji, albo wpływ terapii komplementarnych na zastosowanie produktu z naszej kategorii itp... Aspekt informacyjny stanowi kwintesencję procesu poznawczego. Na tym etapie odsiewamy ziarna od plew. Pozostaje w obróbce jedynie esencja merytoryczna.

Zbór informacji pozwala na precyzyjne rozpoznanie potencjalnych podkategorii, w których produkt mógłby zostać uplasowany na pole position. http://www.maciejajedrzejowski.pl/Maciej_Jedrzejowski/_clinical_marketing/_clinical_marketing.htmly pozwala na zaprojektowanie, indywidualnie dla każdej podkategorii, modułów dzięki którym zarówno praca przedstawicieli firmy jak i szeroka komunikacja z rynkiem stanie się efektywniejsza. Prawidłowa interpretacja wyników szerokich badań pozwala na zaplanowanie poziomu ryzyka i jego zarządzaniem a także na stworzenie planów ekspansji jak i planów ratunkowych dla produktu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.