Facebook Google+ Twitter

Aspekt poznawczy clinical marketingu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-20 09:21

Clinical marketing otwiera przed produktem możliwość rynkowego startu z pole position. Pole position trzeba wywalczyć jeszcze przed wyścigiem i tym właśnie działania clinical marketingu różnią się od potocznie stosowanych metod.

Aspekt poznawczy clinical marketingu kładzie nacisk na analizę produktu w kontekście jego właściwości, działań konkurencji jak i rozpoznania ryzyka. Etap ten pozwala na wstępne zaplanowanie pozycji produktu na rynku w kilku podkategoriach. Analiza profilu produktu, jeszcze na etapie badań klinicznych, pozwala na wstępne zaplanowanie ukształtowania jego rynkowego charakteru. Dywersyfikacja podkategorii, w których uplasujemy nasz produkt na pole position, pozwala na ominięcie podkategorii gdzie startował by on z niekorzystnej pozycji.

Z marketingowego punktu widzenia lepiej być liderem w wąskiej dziedzinie i posłużyć się tą reputacją do rozszerzania działań, niż być niedoskonałym, ale obecnym w całej rozpiętości kategorii. Przy jednoczesnej wiedzy o produktach obecnych już w kategorii, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć na rynku, mamy sposobność jak i czas na zaprojektowanie optymalnej konstrukcji wdrożenia dla efektywnego produktu.

Aspekt poznawczy pozwala na efektywne formułowanie wzorców dla modeli przyszłych zachowań rynkowych w oparciu o ekstrapolację trendów leczenia (dla poszczególnych jednostek chorobowych jak i działań konkurencji). Aspekt poznawczy daje możliwość dywersyfikacji konstrukcji zaplanowanych modułów (moduł: model techniczno-merytoryczny będący narzędziem pracy przedstawiciela firmy) dla poszczególnych podkategorii.

Opisane działania pozwalają już na bardzo wczesnym etapie rozpoznać ryzyko i rozpocząć zarządzanie nim, optymalizując je do akceptowalnego poziomu. Należy sobie zdać sprawę, że każda firma oprócz produktów oferowanych w portfolio ma jeszcze jeden produkt. Jest nim ryzyko. Umiejętne zarządzanie tym produktem pozwala na konstruowanie rozwiązań pozwalających je kontrolować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.