Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2685 miejsce

"Assad musi odejść". Protest przed siedzibą brytyjskiego premiera

Około tysiąc osób przemaszerowało dziś ulicami Londynu, by wyrazić poparcie dla syryjskiej rewolucji i zamanifestować sprzeciw wobec rządów Baszara al-Assada. Była to też okazja, by przypomnieć światu o tragicznej sytuacji milionów Syryjczyków.

W konflikcie syryjskim zginęło do tej pory blisko 200 tys. ludzi. / Fot. Tomasz OsuchGłośno było dziś przed siedzibą brytyjskiego premiera na Downing Street w Londynie, gdzie - po przemarszu ulicami brytyjskiej stolicy - około tysiąca osób protestowało przeciwko wojnie domowej w Syrii oraz krwawym rządom prezydenta Baszira al-Assada.

Wiec, zorganizowany przez Ruch Solidarności z Syrią, miał na celu przede wszystkim przypomnieć opinii publicznej o trwającym od trzech lat konflikcie, który pochłonął do tej pory życie blisko 200 tys. ludzi, głównie cywilów, w tym wielu kobiet i dzieci.

 / Fot. Tomasz Osuch"Śmierć dyktaturze", "wolność dla Syrii", "Syryjczycy zasługują na życie bez reżimu Assada" - to tylko niektóre hasła, które pojawiły się na transparentach pikietujących aktywistów. Znaczną cześć protestujących stanowili syryjscy imigranci zamieszkujący na stałe Wyspy Brytyjskie.

Podczas wiecu przemówił m.in. ambasador Bractwa Muzułmańskiego w Wielkiej Brytanii i przewodniczący Syryjskiego Komitetu ds. Praw Człowieka, Walid Saffour. "Nie mamy żadnych praw w Syrii, korzysta z nich tylko rodzina Assada" - krzyczał z mównicy do zgromadzonych przed Downing Street. Jak stwierdził, "23 miliony Syryjczyków zostało zamienionych na uchodźców, którzy potrzebują międzynarodowej pomocy".

 / Fot. Tomasz OsuchZa tragiczną sytuacje w Syrii Saffour obwinił po części Zachód, który jego zdaniem zlekceważył sprawę i nie zastosował odpowiednich środków, które zapobiegłyby dalszemu rozlewowi syryjskiej krwi.

- Społeczność międzynarodowa zobowiązała się do pomocy w działaniach politycznych mających na celu wywarcie na reżimie Baszara al-Assada odpowiedniej presji, ale jak na razie nic w tej sprawie nie zrobiono - powiedział serwisowi Wiadomosci24.pl Walid Saffour, zaraz po zakończeniu swojego przemówienia.

Reprezentant Bractwa Muzułmańskiego w Wielkiej Brytanii i przewodniczący Syryjskiego Komitetu ds. Praw Człowieka, Walid Saffour. / Fot. Tomasz Osuch - To wstyd, szczególnie dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, która pomimo złożonych obietnic, nie podjęła odpowiednich kroków - stwierdził Saffour. Zapytany o możliwy sposób rozwiązania kryzysu, reprezentant Bractwa Muzułmańskiego wyraził przekonanie, że "tylko interwencja wojskowa może wywrzeć odpowiedną presję na reżim prezydenta al-Assada." Saffour wykluczył też możliwość zakończenia konfliktu, jeśli al-Assad pozostanie na swoim stanowisku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.