Facebook Google+ Twitter

Assassin’s Creed III uczy historii [spoilery z gry]

Premiera najnowszej produkcji Ubisoftu dopiero w październiku. Tymczasem na podstawie mniej i bardziej oficjalnych źródeł klaruje nam się obraz tego z czym przyjdzie nam się zmierzyć.

Podczas gry wcielimy się w Connora - metysa, syna brytyjskiego żołnierza i rdzennej Amerykanki. Będzie on musiał odnaleźć się w czasach walki o niepodległość Stanów Zjednoczonych (konkretniej 1753-1783). Nie należąc w pełni do żadnej ze stron, decyduje się walczyć przede wszystkim przeciwko niesprawiedliwości i niszczeniu tradycji, dzięki czemu spotyka na swojej drodze tych, którzy widnieją w tytule serii - zakon Assasynów.

Świat rozgrywki w swojej wielkości nie powinien zbytnio odbiegać od tego, do czego przyzwyczailiśmy się grając w poprzednie gry z serii. Do dyspozycji graczy oddano ogromny teren, który odwzorowuje Boston, Nowy York i tereny im przyległe. Obszar, na którym je wymodelowano, ma być nawet trzykrotnie większy niż XVIII-wieczne oryginały.

Podczas gry spotkamy Jerzego Waszyngtona, Charlesa Lee i Benjamina Franklina. Nie zabraknie też francuskiego stronnika rewolucjonistów generała La Fayette. Zresztą, jak informuje hiszpański serwis Gremio de las Sombras, aż 80 proc. postaci, które spotka główny bohater, będzie miało swoje odpowiedniki w historii Ameryki. Na tym nie koniec odwzorowań z przeszłości. W jednej z misji będziemy świadkami wielkiego pożaru Nowego Yorku, który wybuchł w 1776 roku.

W poprzednich częściach gry mieszkańcy miast zachowywali się często nienaturalnie. W trójce popracowano nad tym elementem rozgrywki. Mieszczanie mają zachowywać się o wiele naturalniej, zajmując się własnymi sprawami a w czasie nocy wracając do domostw. Oczywiście z większością z nich będzie można wejść w interakcje.

Trailer:Czekając na kolejne przecieki i trailery,Znajdź nas na Google+
proponuję Wam zagrać w poprzednie gry z serii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chyba pierwszy raz skomentuje artykuł, którego nie czytałem - nie mogę sobie zepsuć zabawy :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można powiedzieć, że praktycznie każda część AC uczy historii i geografii. W grze nie tylko odwzorowano topografię miast, zabytki, ale też spotykaliśmy chociażby Leonarda da Vinci. Walor edukacyjny jest tu w zasadzie bezprecedensowy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.