Asseco Prokom w półfinale PLK

Po czterech meczach ćwierćfinałowych pomiędzy Asseco Prokomem a Atlasem Stalą sensacja wisiała w powietrzu. W decydującym o awansie do półfinału PLK starciu, mistrz Polski pokonał jednak w Sopocie Atlas Stal Ostrów Wlkp. 94:74.

/ Fot. logo Asseco Prokom SopotZwycięstwo nie przyszło obrońcom tytułu tak łatwo, jak mógłby na to wskazywać wynik meczu. Gospodarze zaczęli nieźle - za sprawą Ewinga (9 pkt.) i Logana (11 pkt., 3x3) Asseco szybko objęło prowadzenie. Po pierwszej kwarcie, wygranej przez podopiecznych Tomasa Pacesasa 29:21 wydawało się, że sopocianie bez większych problemów uporają się z drużyną gości. Jednak w drugiej odsłonie, grający zespołowo koszykarze Atlasu Stali wykorzystali załamanie się skuteczności gwiazd mistrza Polski. Wystarczyło kilka szybkich kontr przyjezdnych i na przerwę gospodarze schodzili z ledwie dwupunktowym prowadzeniem (46:44), a wielka niespodzianka wisiała w powietrzu.

Po przerwie mecz toczył się punkt za punkt. Po kilku minutach gospodarzom udało się powiększyć prowadzenie do jedenastu punktów (66:55), głównie za sprawą skutecznego Woodsa. Końcowe sekundy III odsłony to jednak prawdziwy popis gości, którzy ponownie zmniejszyli stratę do sopocian do zaledwie pięciu punktów. Przed czwartą kwartą na tablicy widniał wynik 69:64 co zapowiadało nie lada emocje w ostatniej odsłonie spotkania.

Ostatnie 10 minut meczu lepiej rozpoczęli faworyci, którzy szybko odbudowali prowadzenie do poziomu 10 punktów. Mistrzowie Polski zagrali w końcu tak, jak spodziewali się tego ich kibice i powoli powiększali przewagę nad koszykarzami Stali Ostrów. W dużej mierze dzięki Patowi Burke'owi opór gości został ostatecznie złamany i obrońcy tytułu kontrolowali grę do ostatniego gwizdka arbitra.

Podopieczni Tomasa Pacesasa pokonali ostatecznie zespół Atlas Stal Ostrów Wlkp. 94:74 (29:21, 17:23, 23:20, 25:10).

Prokom: Logan 24 (3), Ewing 13 (3), Burke 12, Burrell 8, Zamojski 5 oraz Woods 13, Brazelton 9 (1), Hrycaniuk 4, Dylewicz 3, Łapeta 3, Kostrzewski 0, Szczotka 0.

Atlas: Hughes 16, Szubarga 16 (1), Jovanović 15 (2), Jocović 14, Majewski 8 (2) oraz Seweryn 3 (1), Ratajczak 2, Ochońko 0, Płóciennik 0, Balicki 0.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Asseco

W półfinale Polskiej Ligi Koszykówki na mistrzów Polski czeka już Anwil Włocławek. Pierwszy mecz rozegranie zostanie w Sopocie w poniedziałek o godzinie 18. Drugą parę półfinałową tworzą zespoły Turowa Zgorzelec i Energi Czarnych Słupsk. Do finału PLK awansują zespoły, które zgromadzą na swoim koncie cztery zwycięstwa.