104918 miejsce

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Zaksę Kędzierzyn-Koźle

Drugi finalista PlusLigi i zarazem przeciwnik Skry Bełchatów już znany! Z czwartego z kolei półfinałowego meczu zwycięsko wyszła ASSECO Resovia Rzeszów, pokonując ZAKSE Kędzierzyn-Koźle 3:0.

11 kwietnia w Rzeszowie Resovia przed własną publicznością rozgromiła rywali, zapewniając sobie tym samym awans do finału PlusLigi, w którym zmierzy się z niepokonaną od kilku lat Skrą Bełchatów. Dzisiejsze spotkanie było ostatnią szansą ZAKSY na doprowadzenie do sobotniego spotkania. Jednak nie udało się i zawodnicy musieli pogodzić się z porażką.

W pierwszym secie obie drużyny szły równo, największe emocje zostawiając na koniec. Hala była wypełniona po brzegi. Największą "zmorą" gości okazał się Georg Grozer który swoimi atakami dokładał kolejne punkty na konto swoich kolegów. Set zakończony został bardzo mocną zagrywką o prędkości 119 km/h, która nie została prawidłowo odebrana przez kędzierzynian. Drugi set z początku nie układał się pomyślnie dla rzeszowian, ponieważ doprowadzili do stanu 14:17 dla gości. Gospodarze odrobili jednak straty, między innymi dzięki Grozerowi, Lotmanowi i Achremowi. Doping rzeszowian był na tyle wspaniały, że poniósł Resovię po zwycięstwo w secie numer dwa. Wisienką na torcie meczu była ostatnia partia. Drużyna z Kędzierzyna zupełnie rozbita oddalała się od gospodarzy, patrząc jak maleją ich szanse na wygranie tego meczu.

Podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha długo przed oczami będą mieli atakującego ASSECO Resovii Rzeszów Georga Grozera, który skutecznie punktował. Gospodarze, którzy podczas tego spotkania bardzo się rozpędzili, byli nie do zatrzymania i śmiało pędzili bo zwycięstwo miażdżąc tym samym swoich przeciwników. Patria numer trzy została zakończona przy stanie 25:17.
Gratulacje należą się obu zespołom, które dzielnie walczyły o punkty. MVP meczu został nie kto inny jak zawodnik z numerem "9" na koszulce Georg Grozer.

Przed nami finały PlusLigi, w których zmierzą się ze sobą dwie mocne drużyny PGE Skra Bełchatów i ASSECO Resovia Rzeszów. Pierwsze dwa spotkania odbędą się 17 i 18 kwietnia o godzinie 18 w bełchatowskiej hali Energia.
21 kwietnia o godzinie 20.00 w Rzeszowie odbędzie się trzecie spotkanie. Jeżeli zaszłaby potrzeba rozegrania czwartego i piątego meczu to będą miały miejsce
22 kwietnia o godzinie 14.30 również w Rzeszowie oraz w środę, 25 kwietnia w bełchatowskiej hali energia o godzinie20.

Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:0 (26:24, 25:21, 25:17)
Resovia: Lukas Tichacek, Olieg Achrem, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Georg Grozer, Paul Lotman - Krzysztof Ignaczak (libero) - Łukasz Perłowski.

Zaksa: Paweł Zagumny, Sergiej Kapelus, Patryk Czarnowski, Wojciech Kaźmierczak, Antonin Rouzier, Michał Ruciak - Piotr Gacek (libero) - Dominik Witczak, Jiri Popelka, Guillaume Samica, Grzegorz Pilarz.