Facebook Google+ Twitter

AST ma już pierwszy medal z Soczi!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-14 13:13

Pomimo różnych przeciwności udało się wyjechać zawodniczkom Weronice Bieli oraz Karolinie Sztokfisz (nowej zawodniczce Alpine Snowboard Team, która wróciła do sportu po kontuzji barku w poprzednim sezonie) na przedolimpijską próbę w cyklu Pucharu Europy.

 / Fot. ASTW Soczi, gdzie w 2014 odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie cały czas trwają przygotowania, są budowane dziesiątki hoteli, nowe miasteczko olimpijskie, drogi dojazdowe, ośrodki i trasy narciarskie, cała infrastruktura sportowa. Dziewczyny pojechały na zawody tylko dzięki podjęcia się opieki przez mamę Weroniki, która spełniała wymogi podane przez Polski Związek Snowboardu oraz zajęła się całą organizacją wyjazdu.

W dniu 23 lutego odbył się slalom gigant równoległy. Przyszła trasa olimpijska okazała się bardzo długa i wymagająca, a na zawodach stawiła się cała czołówka Pucharu Europy. Karolina zajęła 6 miejsce, Weronika była 9. Na podium stanęły Bugger Tanja (AUT), Jenny Ladina (AUT) oraz Mueller Stefanie (SUI).

 / Fot. ASTKolejny dzień okazał się wielkim sukcesem Karoliny. W slalomie wywalczyła ona brązowy medal! Pokonały ją tylko Schuetz Yvonne (SUI) i zwyciężczyni dnia poprzedniego, Bugger Tanja(AUT). Wchodząc na podium polka została mile zaskoczona zagranym na jej cześć przebojem „Ładne oczy masz”. Weronika spotkała się w ćwierćfinale z aktualną liderką Pucharu Europy i ostatecznie skończyła na 15 miejscu.

- Bardzo cieszymy się z możliwości wyjazdu do Soczi. Zapoznałyśmy się z przyszłą trasą olimpijską i wierzymy, że ta wiedza jeszcze się nam przyda. Wracamy pełne podziwu dla organizacji i obsługi zawodów - opowiadają dziewczyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.