Facebook Google+ Twitter

AST Poland w akcji! Relacja z I edycji Pucharu Europy na Słowacji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-18 10:31

W dniach 14 i 15 stycznia, w miejscowości Vratna na Słowacji odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Europy, gdzie na starcie pojawiły się 43 zawodniczki oraz 74 zawodników, w tym również cała piątka Alpine Snowboard Team'u.

 / Fot. AST PolandPrzez cały weekend sypał bardzo intensywnie śnieg, przez co warunki na trasie nie były łatwe. O największym pechu może mówić Andrzej Gąsienica-Daniel, któremu w pierwszy dzień w połowie trasy odpięło się wiązanie, przez co nie mógł kontynuować dalszej jazdy. A zapowiadało się na bardzo dobry czas. Z kolei Tomasz Kowalczyk współzałożyciel Alpine Snowboard Teamu po drobnych problemach na trasie został sklasyfikowany na 23. pozycji, co jest całkiem dobrym wynikiem. Przypomnijmy, że wśród mężczyzn jest to najlepszy wynik od 2 lat. Znakomicie spisała się Weronika Biela, która zajęła 16. pozycję, a byłoby dużo lepiej, gdyby nie upadek w drugim przejeździe eliminacyjnym. Karolina Sztokfisz zajęła 15. miejsce.

 / Fot. AST PolandDrugi dzień zawodów dla Alpine Snowboard Team'u był znacznie lepszy dzięki bardzo dobrym przejazdom Weroniki Bieli, która ostatecznie zajęła 6. miejsce przegrywając tylko o 0,24 sekundy z pierwszą zawodniczką. Na pochwałę zasługuje również Karolina Sztokfisz która była 9., Natalia Ficek zajęła 24. miejsce. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Maciej Hańczewski (Alpine Snowboard Team), który zajął 26. miejsce, Tomasz Kowalczyk 31. miejsce, Andrzej Gąsienica-Daniel tak jak w pierwszym dniu, miał problemy z zapięciem i wypadł poza trasę.

"Nie wiem co powiedzieć, jestem bardzo zaskoczony. Zapięcie odpięło się 2 razy w tym samym miejscu na trasie, co jest praktycznie niemożliwe przy zapięciach typu step-in, musiał tam czyhać jakiś diabeł :-). Na treningach jeździło mi się bardzo dobrze i liczyłem na dobry wynik. Cóż nie mogę się załamywać, przede mną kolejne starty i mam nadzieje że przygoda z zapięciem już się nie powtórzy" - mówi Andrzej Gąsienica–Daniel.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.