Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23316 miejsce

Asteroida 2011 AG5 może uderzyć w Ziemię. Czy grozi nam kataklizm?

Według amerykańskich specjalistów z agencji kosmicznej NASA, świeżo wykryta potężna asteroida pędząca w naszym kierunku, może uderzyć w Ziemię 5 lutego 2040 roku.

 / Fot. Mario Roberto Duran Ortiz Mariordo, własność publiczna / WikipediaW historii życia i rozwoju człowieka było już wiele dat końca świata. Przed naszą erą wyznaczały je słynne wyrocznie. Naukowcy i pseudonaukowcy, co jakiś czas podają do publicznej wiadomości o zagrożeniu pędzącym z oszałamiającą szybkością z nieba. Oto za niespełna 35 lat ma nas dopaść kolejna z wielu, które cudem ominęły Ziemię, asteroida. Wykryli ją naukowcy NASA.

Naukowcy z NASA zwrócili się do kolegów z branży w różnych krajach, aby poza dokładnymi obserwacjami asteroidy nazwanej w języku specjalistów 2011 AG5 (około 250 metrów szerokości) przystąpili do szeroko zakrojonych prac, które mają zapobiec możliwej katastrofie na ogromna skalę. Uważają, że czasu na badania i opracowanie środków obronnych (zapobiegawczych) przed uderzeniem asteroidy w Ziemię, nie jest - wbrew pozorom – zbyt dużo.

Z symulacji przeprowadzonej przez naukowców wynika, że uderzenie asteroidy 2011 AG5 w wielkie miasto mogłoby wywołać śmierć milionów ludzi. Specjaliści przywołują podobny kataklizm, jaki nastąpił po uderzeniu asteroidy 65 milionów lat temu i doprowadził do zagłady dinozaurów na naszej planecie. A była to tylko nieznacznie większa od pędzącej ku nam 2011 AG5.

Specjaliści amerykańscy podali, że na podstawie zarejestrowanej do tej pory trajektorii lotu asteroidy, najlepszy czas do jej obserwacji będzie w latach 2013–2016. Oczekuje się, że wtedy przystąpią do pracy najlepsze teleskopy świata, które powinny uchwycić tajemniczą 2011 AG5, aby na podstawie zarejestrowanych zdjęć, analizować jej skład i pracować nad wynalezieniem sposobu pokonania kosmicznego zagrożenia - podaje "Wirtualna Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Encepence
  • Encepence
  • 06.03.2012 23:51

Straszycie ludzi informacjami z palca wyssanymi. Asteroida leci, owszem, ale poki co zagrozenie jest zerowe i na zadnej profesjonalnej stronie lamentu nie ma. Predzej samolot rozbije sie o drzewo niz to nastapi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
E Szychlinska
  • E Szychlinska
  • 06.03.2012 21:44

O nieeeeeeee! To dla mnie za trudne .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to możliwe, bo dzisiejszy świat dysponuje odpowiednimi środkami do tego. Ale koszta są ogromne i kto to sfinansuje?! Jedynym sposobem, to chyba opodatkować najbogatszych na 50% wartości nieruchomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.