Facebook Google+ Twitter

Asteroida minie Ziemię w odległości ponad miliona kilometrów. Naszej planecie nie zagraża niebezpieczeństwo

Asteroida oznaczona jako 2004 BL86 minie 26 stycznia Ziemię w odległości 1,2 mln kilometrów. Obiekt ma 500-metrową średnicę i został odkryty 30 stycznia 2004 r. Wbrew nagłówkom tabloidów naszej planecie nie grozi niebezpieczeństwo.

 / Fot. NASAAsteroida 2004 BL86 znajdzie się w odległości trzykrotnego dystansu między Ziemią i Księżycem i będzie największym obiektem, który zbliży się do naszej planety do 2027 r. - podaje Guardian. Co jeszcze wiadomo o 2004 BL86? Asteroida okrąża Słońce w czasie 672 dni i znajduje w odległości 315 milionów kilometrów od Marsa.

 / Fot. Autor: NASA/JPL-Caltech (http://photojournal.jpl.nasa.gov/jpeg/PIA18469.jpg) [Public domain], Wikimedia Commons2004 BL86 znajdzie się stosunkowo blisko od Ziemi, ale naukowcy uspokajają. "Choć [asteroida] nie stanowi zagrożenia dla Ziemi w dającej się przewidzieć przyszłości, to stosunkowo bliskie podejście tak dużego obiektu daje nam unikalną możliwość obserwacji i dowiedzenia się o niej więcej" - powiedział Don Yeomans, menadżer w Biurze Obiektów Bliskich Ziemi agencji NASA w Pasadenie.

Zdaniem badacza asteroidy są wyjątkowe, bo nie tylko zapewniły Ziemi budulce życia, ale w przyszłości mogą stać się cennymi zasobami rud mineralnych i innych ważnych zasobów.

Czytaj także: SPIDER zbierał dane o początkach wszechświata. Instrument wylądował na Antarktydzie po 16 dniach lotu


Asteroida została po raz pierwszy zaobserwowana podczas badań w ramach Projektu Poszukiwania Planetoid Bliskich Ziemi im. Lincolna w Nowym Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.