Facebook Google+ Twitter

"Astrobaza" w Radziejowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-21 08:28

Dyrektor Grzegorz Sobczak ciągle zaskakuje nowymi pomysłami i inicjatywami. Potrafi przekonywać i skupiać wokół siebie i swej placówki ludzi, czego efektem jest, że wiele ciekawych i pożytecznych pomysłów jest realizowanych.

Liceum Ogólnokształcące im.Władysława Łokietka w Radziejowie / Fot. Karol SzmagalskiO Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie (Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Łokietka) można mówić w samych superlatywach. Miałem okazję pospacerować, po tym obiekcie oprowadzany przez jej dyrektora Pana Grzegorza Sobczaka. To, co zobaczyłem jest imponujące. Wszędzie ład i porządek. Należy tam po prostu przyjść i zobaczyć. Ba tu nie można nie wejść. Placówka kierowana przez Grzegorza Sobczaka przy czynnym udziale całej załogi osiąga wspaniałe wyniki, ale nie o tym.

Od lat z działalnością załogi LO Radziejów wiąże się niezapomniany w odbiorze coroczny Festiwal Piosenki Francuskiej w tym roku był to już kolejny, bo już XVII. Kolejna inicjatywa załogi LO w Radziejowie na czele z Dyrektorem Grzegorzem Sobczakiem to otwarcie w dniu 11 marca 2010 r. w auli Szkoły Galeria wystawy dokumentującej historię szkoły, miasta i regionu. Na tej wystawie trzeba koniecznie być. Uważam, że nie można nie być to kawałek naszej historii nie tylko samej szkoły, ale naszej małej ojczyzny. Gospodarze zawsze chętnie przyjmują zwiedzających udzielając im niezbędnych wyjaśnień.Na placu budowy Astrobazy / Fot. Karol SzmagalskiDziś o nowej inicjatywie. Niedawno ruszyła budowa „Astrobazy” jest to nowa inicjatywa tej placówki. Koszt całej inwestycji to około 200 tys. zł, z czego 35 % to wkład własny Starostwa Powiatowego. Radziejowska „Astrobaza” jest jedną z czternastu w naszym województwie.(Kujawsko-Pomorskim)Astrobaza w budowie / Fot. Karol SzmagalskiBudynek będzie miał kształt rotundy, o średnicy 10 m i wysokości 8 m. Wewnątrz znajdować się będą trzy kondygnacje wyposażone w stanowiska komputerowe, sterownie, zaplecze magazynowe i sanitarne. Natomiast najważniejszym elementem tego obiektu będą dwa teleskopy umieszczone na w pełni zautomatyzowanej platformie otoczonej tarasem widokowym.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada.

Czym jeszcze nas Grzegorz zaskoczy?

Myślę, że powinien zostać radnym na takich ludzi trzeba stawiać. Takich temu środowisku potrzeba. Co w swoim działaniu coś dobrego stworzyli? A nie gadaczy snujących różne miraże, którzy nigdy nic nie zrobili a wszystko i wszystkich krytykują.Radziejów i powiat radziejowski potrzebuje takich jak Grzegorz ludzi z inicjatywą, z doświadczeniem, niepokornych, nie chodzących na sznurku władzy. I za takimi ludźmi warto.Ba trzeba się rozejrzeć i na takich postawić.Wyeliminować tych z różnego rodzaju układów i koterii partyjnych bo tacy wśród obecnych są a nie powinni.A także wyeliminować tych cwaniaków, „przebierańców, którzy w zależności od koniunktury przybierają postać potulnej owieczki a takimi nie są.

Gotowi sprzymierzyć się nawet z “diabłem” aby zostać wybranym. Znam takich i wy znacie?. Ale o tym warto będzie pamiętać przy układaniu list wyborczych a może i o tym napisać.
Ale o tym zadecydują wyborcy już niedługo.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.