Facebook Google+ Twitter

Astronauci polecieli na ISS z kosmodromu Bajkonur. Przeprowadzą na stacji 250 eksperymentów naukowych

Rakiet Sojuz wyniosła na orbitę troje astronautów Ekspedycji 50-51. Na pokładzie statku, który wystartował z kosmodromu Bajkonur znaleźli się Rosjanin, Amerykanka i Francuz.

 / Fot. NASA/Bill Ingalls18 listopada o godzinie 2.20 w nocy z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartowała rakieta Sojuz MS-03 z trójką astronautów na pokładzie. Na Międzynarodową Stację kosmiczną został wysłany Rosjanin Oleg Nowicki, Amerykanka Peggy Whitson i Francuz Thomas Pesquet reprezentujący Europejską Agencję Kosmiczną.

Astronauci to członkowie Ekspedycji 50-51. Manewr dokowania do ISS zostanie przeprowadzony w sobotę, 19 listopada. Przybycie nowych astronautów ponownie zwiększy stan liczebny stacji do sześciu osób. Nowi członkowie załogi spędzą na orbicie najbliższe cztery miesiące. Przeprowadzą 250 eksperymentów naukowych z dziedziny biologii, nauk o Ziemi, fizyki - podaje NASA.

W lutym Peggy Whitson zostanie pierwszą kobietą, która dwukrotnie dowodziła na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W 2007 r. była pierwszą kobietą w historii, która przejęła dowodzenie nad obiektem.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.