Facebook Google+ Twitter

Astronauci przebywać będą rok na ISS. Naukowcy zbadają, jak zachowuje się organizm długotrwale przebywający w kosmosie

Blisko rok spędzą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Amerykanin Scott Kelly i Rosjanin Michaił Kornienko. Astronauci dotarli na ISS w sobotę. Statek Sojuz TMA-16M został wystrzelony z kosmodromu Bajkonur.

Astronauta Scott Kelly. / Fot. NASA342 dni na orbicie okołoziemskiej spędzą Amerykanin, Scott Kelly i Rosjanin, Michaił Kornienko. Celem ich misji jest badanie zachowania organizmu ludzkiego długotrwale przebywającego w stanie nieważkości. Wraz Kellym i Koronienką na ISS dotarł w sobotę Gienadij Padalka, który będzie przebywał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pół roku - donosi NASA.

Eksperyment ma bardzo ciekawy drugi cel. Podczas pobytu Amerykanina na ISS naukowcy z NASA będą monitorowali stan zdrowia jego brata bliźniaka, Marka Kelly'ego. Zostanie on poddany tym samym testom, co jego krewny na orbicie. Chcą w ten sposób zbadać, jak reagują organizmy bliźniaków w warunkach ziemskich i przestrzeni kosmicznej i zestawić obserwacje.

Czytaj także: Pomóż młodym naukowcom wysłać sondę do stratosfery. Rakieta zostanie wystrzelona za rok


Badania długoterminowego przebywania w stanie nieważkości posłużą naukowcom do ustalenia czy istnieją sposoby, by zminimalizować zagrożenia zdrowotne związane z misjami kosmicznymi tego typu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.