Facebook Google+ Twitter

Astronauci uratowani przez pasterzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 14:54

Załoga rosyjskiego statku kosmicznego Sojusz, który 11 dni temu spadł w odludnych rejonach Kazachstanu, została uratowana przez miejscowych pasterzy. Tak wynika z sensacyjnego wywiadu, jakiego udzieliła członkini załogi, Koreanka I So Yeon.

Był to pierwszy lot w kosmos koreańskiej astronautki. Wracająca z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej kapsuła weszła w atmosferę pod zbyt dużym kątem, przez co przeciążenia wewnątrz były dziesięciokrotnie większe niż na Ziemi. Co więcej, statek spadł ponad czterysta kilometrów od miejsca planowego lądowania.

I So Yeon powiedziała koreańskiej telewizji SBS, że po uderzeniu w ziemię z częściowo zwęglonej kapsuły jako pierwszy wyszedł rosyjski kosmonauta Jurij Malenczenko. Do wraku statku podeszło kilkudziesięciu kazachskich nomadów. Opowiadali potem, że Malenczenko wyglądał dla nich jak coś białego wydobywającego się z ognistej kuli, która chwilę wcześniej spadła z nieba. Pasterze poszturchiwali nawet kosmonautów, by sprawdzić czy są oni żywymi stworzeniami. Gdy przekonali się, że mają do czynienia z ludźmi, pomogli im w wyjściu z kapsuły oraz w wydobyciu z jej wnętrza satelitarnego telefonu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.