Facebook Google+ Twitter

Astronauci z Endeavour zawitali do Polski

Astronauci z amerykańskiego promu kosmicznego Endeavour wylądowali na lotnisku Okęcie. Przez kilka dni załoga będzie podróżować po kraju i podczas spotkań z młodzieżą opowiadać o swojej pracy.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Space-Shuttle-Endeavour-Lanceering.jpg Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest płk. George David Zamka, który był dowódcą ostatniej wyprawy promu Endeavour. Pułkownik ma polskie korzenie i jest zafascynowany naszym krajem. To on w lutym zabrał w kosmos płytę z muzyką Chopina.

Wraz z nim do Polski zawitali Terry Virts i Stephen Robinson. Załoga promu będzie spotykać się z młodzieżą w miastach i wsiach. Opowiadać będzie o lotach w kosmos i postara się zachęcić młodzież do nauki matematyki i fizyki.

Wizyta została przygotowana przez Ambasadę USA w Polsce, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Agencję Rozwoju Przemysłu oraz politechnikę Rzeszowską oraz WarszawskąŹródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W końcu podbój kosmosu to przyszłość dla ludzkości .
Niejednokrotnie technologie kosmiczne sprawdzają się także na Ziemi i po latach są powszechnie stosowane na całym świecie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.