Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12906 miejsce

Astronauta na Księżycu może poruszać się z prędkością 7,2 km/h. NASA pracuje nad specjalnymi skafandrami

Naukowcy z NASA mają zamiar zaprojektować nowoczesne skafandry dla astronautów. Chcą zapewnić im większą swobodę ruchów. Wyliczono, że w warunkach panujących na Księżycu astronauci mogliby poruszać się z prędkością nawet 7,2 km/h.

 / Fot. By NASA / Neil A. Armstrong (Apollo 11 Image Library (image link)) [Public domain], via Wikimedia CommonsBadacze z NASA przeprowadzili eksperymenty, które pozwoliły im sprawdzić wpływ grawitacji na Księżycu na zdolność poruszania się. Użyto do tego specjalnych samolotów. Obniżono siłę przyciągania poprzez lot po łuku parabolicznym - podaje TVN Meteo. W czasie przelotu badani ochotnicy biegali po bieżni. Wynik był zaskakujący. Okazało się, że najszybszy poruszał się z prędkością 7,2 km/h. Przy 5 km/h ich chód zamieniał się w bieg. Co ciekawe do tej pory utrzymywano, że zmiana z chodu na bieg rozpocznie się przy 2,9 km/h.

Gdy wyobrażamy sobie ruch człowieka na Księżycu, przypominają nam się astronauci z misji Apollo, którzy poruszali się powolnymi skokami. Wynikało to z konstrukcji ich skafandrów.

John De Witt z NASA podkreśla wagę eksperymentu dla przyszłych misji nie tylko na Księżycu, ale i na Marsie. "Chcemy stworzyć skafandry, które zostaną wykorzystane do eksploracji Księżyca, a później do prowadzenia badań na Marsie czy na asteroidach" - powiedział naukowiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.