Facebook Google+ Twitter

Asymetryczny festiwal nadciąga - zapowiedź

We Wrocławskim Browarze Mieszczańskim zabrzmi między 3 a 5 maja 2012 roku całą paletą muzycznie niesymetrycznych możliwości: będzie i łagodnie, i eksperymentalnie, a czasem powieje nawet gorącym pustynnym wiatrem.

Pisałam już w tamtym tygodniu o before party, które przygotowano na luty - z udziałem raperów niebanalnych i nietuzinkowych: Wojtka Cichonia, Bluebird i Astronautalisa.

Czas na podjęcie tematu głównej imprezy. Gorący czas ogłoszeń jest w pełni i trzeba przyznać - zapowiada wyjątkowo ciekawą i zaskakującą edycję festiwalu. Przez ostatnie lata, zdominowany był on przez ciężkie gitary w najróżniejszych odsłonach metalu, z urozmaiceniem, w postaci różnej maści elektroniki i ambientu.

Tym razem stylistyka została mocno wymieszana. Rzecz jasna, brudnych dźwięków będzie pod dostatkiem, i to często w kultowym wydaniu, ale na liście gatunków pojawiły się, bardzo słusznie zresztą, dubstepy i zahaczające o indie-alternatywę grupy.

Na prywatnej liście moich najbardziej oczekiwanych zespołów, jest niewątpliwie A Whisper in the Noise - nie sądzę, by grali oni kiedykolwiek wcześniej nad Wisłą. Zdecydowanie ktoś musiał ich jednak w końcu zaprosić i dopilnować, by te mistrzowsko mroczne brzmienia, urozmaicone wiolonczelą, skrzypcami, francuskim rogiem, czy nawet archaicznymi klawiszami, wreszcie można było sprawdzić na własnej skórze. Amerykanie mają już na swoim koncie cztery płyty - jedną w kolaboracji z raperami 2D - które są doskonałą manifestacją wyczucia urody i specyficznej estetyki zespołu. Każda z nich prezentuje też wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Plotka głosi, że na żywo prezentują się wyśmienicie. A oto, jak brzmią na płytach:
Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.