Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16184 miejsce

Asymmetry Festival

Już za miesiąc rusza Asymmetry Festival. Od 29 kwietnia do 3 maja we wrocławskim Firleju miłośnicy ciężkich, ale i nietypowych brzmień będą mieli okazję uczestniczyć w jedynym takim festiwalu w naszym kraju.

 / Fot. plakat festiwaluAsymmetry Festival to wydarzenie nietypowe, tak jak nietypowa jest muzyka, która tam gości. W ciągu paru dni na asymmetrycznej scenie zagrają grupy, które nie pojawiają się często w Polsce na koncertach. Festiwal bowiem skupia zespoły grające muzykę eksperymentalną, ciężką do zdefiniowania. Wszystko teoretycznie kręci się wokół szeroko rozumianego rocka, metalu i elektroniki, lecz jest to określenie i tak mocno zawężające.

Ponieważ na Asymmetry możemy usłyszeć muzykę różnorodną: drone, sludge, post-rock, psychodeliczne dźwięki urozmaicone elementami free jazzu, noise, transu, darkambientu, breakcore, doomjazzu, post-metalu, a nawet hip hopu. Ograniczenia są tu bardzo niewskazane! Trywialnie może zabrzmi, że to trzeba po prostu usłyszeć, ale niezmiernie trudno jest przedstawić jakieś ramy, które by choć trochę przybliżały nam to zjawisko.

Ponadto na Asymmetry może zagrać niemal każdy kto eksperymentuje z muzyką. Jest tylko jeden warunek. Musi się to spodobać internautom, ponieważ to oni głosują na zespoły zgłoszone do konkursu. Jeden z nich ma szansę zagrać na asymetrycznej scenie razem z wielkimi gwiazdami festiwalu.

W zeszłym roku odbyła się I edycja festiwalu, która zakończyła się niewątpliwie sukcesem. To niszowe wydarzenie zgromadziło naprawdę sporą publikę. To bardzo cieszy, gdyż jest to raczej muzyka mało popularna, nie dla każdego, a mimo to w Polsce ma sporo miłośników.

Program festiwalu jest następujący:
29 kwietnia zagra m.in. The Mount Fuji Doomjazz Corporation, niezwykła jazzowa grupa o mrocznym i tajemniczym brzmieniu, a także jazzowo-noisowe Zu, Bong-Ra oraz Drumcorps.
30 kwietnia zagrają: Shrinebuilder, Kylesa prosto z USA, sludge'owe Year of No Light, Altar of Plagues, Dark Castle, Khuda.
1 maja pojawi się przez wszystkich wyczekiwana gwiazda post-rocka i drone: Jesu, Black Shape of Nexus - również z drone'owych klimatów, Time to Burn, TesseracT i Kasan.
2 maja Asymmetry zaprezentuje coś dla miłośników wolnego doomowo-sludgeowego grania, czyli Esoteric, a także Mouth of the Architect grające sludge/post-metal, ponadto usłyszymy eksperymentalną Yakuzę, chicagowską wiolonczelistkę Helen Money oraz hardkorowo-eksperymentalne Comity.

W połowie marca został dodany jeszcze jeden dzień festiwalu. 3 maja zagrają EZ3kiel prezentujący muzykę dubowo-trip hopową i Helen Money całkowicie za darmo!

Chciałoby się powiedzieć: do wyboru do koloru.

Serdecznie zapraszam wszystkich ciekawych muzyki, lubiących zagłębiać się w niebanalnych dźwiękach albo tych, którzy chcą po prostu poszerzyć swoje horyzonty muzyczne.

Więcej szczegółów dotyczących programu a także biletów można znaleźć na asymmetryfestival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak trzymać: <a href="link jest w tym dobra</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.