Facebook Google+ Twitter

Asymmetry(czna) rozgrzewka - potrójna dawka rapu we Wrocławiu

Asymmetry Festival to unikalne spotkanie z eksperymentem, ciężkim brzmieniem i muzyczną prowokacją. Trzech świetnych raperów na początek, to sensowna zapowiedź - Astronautalis, Bluebird i Wojtek Cichoń razem na Firleju już w lutym.

Asymmetry to przede wszystkim przestery, stonery i najlepsze co w ciężkich gitarach. Zdarza się też sporo industrialu i ambientów, czasem eksperymentalne międzygatunkowe wyzwania. Podczas kiedy dorzucane są do potwierdzonych artystów kolejne bardzo ważne nazwiska dla muzyki wygodnie przez organizatorów ochrzczonej mianem "asymetrycznej" (wydaje się to nie tylko słuszne, ale i bardzo trafione, a zarazem skutecznie uciszające wszystkie nieudane próby wtłaczania w szufladki bardzo niszowych i złożonych dzieł muzycznych), pojawiła się także zapowiedź koncertu przedfestiwalowego.

Wrocławski Firlej drugiego lutego gościł będzie trzy postaci związane z nowatorskim hip-hopem. Astronautalis i Bluebird zagrają w Polsce po raz pierwszy. Astronautalis jest kojarzony z wieloma gatunkami - to raper z krwi i kości, który postanowił muzycznie ulubiony gatunek przepuścić przez wiele filtrów, bawiąc się popularnymi hipsterskimi elektro-dźwiękami, gitarami niczym w indie hitach i dość liryczną recytacją. Dzięki temu do współpracy przy nowym albumie udało
mu się z łatwością zachęcić takie postacie jak Tegan Quin z duetu Tegan&Sara, muzyków z Wugazi, Doomtree i Electric President.

Warto przekonać doń własne ucho:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.