Facebook Google+ Twitter

Asystent Guardioli w szpitalu. Tito Vilanowa ma nowotwór

Kilka miesięcy po tym, jak świat obiegła informacja o nowotworze Abidala, z obozu Barcelony dobiegł kolejny niepokojący komunikat. Drugi trener w sztabie trenerskim Barcy nie poleciał do Mediolanu, bowiem został we wtorek zoperowany.

Przed meczem Ligi Mistrzów, jaki Barcelona rozegra w środę z AC Milan, zawodnikom Dumy Katalonii mogą towarzyszyć podobne myśli, jak w marcu bieżącego roku. Wówczas nowotwór wykryto w organizmie Erica Abidala. Francuz został szybko poddany leczeniu i w maju powrócił do pełnej sprawności. Obecnie Barca ściska kciuki za kolejną osobę związaną z barcelonismo. Tym razem chodzi o Tito Vilanovę - asystenta Pepa Guardioli.

Tito został we wtorek zoperowany przez zespół chirugów, specjalizujący się w chirurgii szczękowo-twarzowej, bowiem chodziło o nowotwór ślinianki przyusznej.

Sprawa trzymana była ponoć długo w tajemnicy i wiedział o niej tylko Pep Guardiola i najbliżsi Vilanovy (link). O fakcie, dyrektor sportowy czy też zawodnicy dowiedzieli się dopiero przed wylotem z Barcelony. Stąd pierwsze komentarze zostały wypowiedziane dopiero po przylocie do Mediolanu.

Andoni Zubizarreta, który odpowiada za sekcję piłki nożnej w Barcelonie, wyraził nadzieję, "że wszystko będzie dobrze", dodając "że zespół przeżył już podobne zdarzenie w tym roku", mając na myśli casus Abidala (link). Powiedział również, że ewentualne zwycięstwo nad Milanem, zawodnicy chcieliby zadedykować swojemu drugiemu trenerowi.

Miejmy nadzieję, że choroba zostanie skutecznie powstrzymana.

Jak informuje kataloński Sport, Tito Vilanova powróci do pełnej sprawności za 3-4 tygodnie.

Źródło: Sport.es

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.