Facebook Google+ Twitter

Atak hakerski na Wykop.pl

Administratorzy internetowego serwisu Wykop.pl apelują do swoich użytkowników o natychmiastową zmianę hasła. Serwer firmy padł ofiarą ataku hakerów, w których ręce dostało się nawet 100 000 prywatnych haseł dostępu.

Zgodnie z relacjami pracowników serwisu, atak nastąpił kilka tygodni temu na serwer, na którym testowano nową wersję strony. Luka została szybko naprawiona, hakerzy zdobyli jednak bazę danych, w której znajdowały się hasła użytkowników zarejestrowanych do 21 marca 2009 r.

Na swoim blogu administratorzy Wykop.pl informują o próbach szantażu podejmowanych przez włamywaczy i przekazaniu informacji organom ścigania. Pracownicy enigmatycznie piszą, iż sprawa wykracza poza granice kraju, co może sugerować atak spoza Polski.

Decydenci przepraszają za brak wcześniejszych informacji tłumacząc się dobrem śledztwa i zakazem policyjnym, a jednocześnie apelują do użytkowników o natychmiastową zmianę hasła. Im dłuższe tym lepsze, jak twierdzą, jednocześnie uspokajając, że osoby postronne najprawdopodobniej i tak nie będą mogły odczytać haseł dostępu.

Administratorzy serwisu Wykop.pl pozostają w stałym kontakcie z policją i prokuraturą czekając na rozwój sytuacji. Zapewniają, że obecnie strona została powtórnie zabezpieczona i żadne nowe dane nie powinny wydostać się z jej serwerów. Użytkownicy mają być informowani na bieżąco o rozwoju sytuacji.


---
Źródło:
Dziennik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.