Facebook Google+ Twitter

Atak na konwój NATO w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-21 10:46

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w wyniku ataku na konwój zaopatrujący wojska NATO w Afganistanie. Zamachu dokonano w Pakistanie na drodze łączącej Peszawar z granicą z Afganistanem.

Droga, na której dokonano zamachu, jest jednym z dwóch szlaków zaopatrzenia wojsk NATO stacjonujących w Afganistanie, a wiodących przez terytorium Pakistanu i przygraniczne terytoria wolnych plemion pasztuńskich. Przez Pakistan dociera do Afganistanu ponad 70 procent zaopatrzenia sił Sojuszu.

Rejon, w którym doszło do zamachu był wielokrotnie terenem podobnych ataków. Kilka tygodni temu talibowie uszkodzili jeden z ważnych mostów na tej trasie paraliżując na kilka dni dostawy do Afganistanu. Jednocześnie siły rządowe Pakistanu wielokrotnie prowadziły tam akcje przeciw islamistom. Mimo to działają oni nadal atakując natowskie konwoje i bazy przeładunkowe.

Przedstawiciele Sojuszu zapowiedzieli, że część transportów do Afganistanu będzie przewożona przez kraje Azji Środkowej. Wyraziły na to zgodę Tadżykistan i Uzbekistan, a także Kazachstan i Rosja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.