Facebook Google+ Twitter

Atak na polską ambasadę w Moskwie. Placówkę dyplomatyczną obrzucono racami

Ambasada Polski w Moskwie została obrzucona racami - informuje agencja Ria Novosti.

Zgliszcza policyjnej budki strażniczej przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPrzed Ambasadą Polski w Moskwie doszło do incydentu. Protestujący obrzucili racami teren polskiej placówki dyplomatycznej.

Agencja Ria Novosti donosi, że funkcjonariusze aresztowali już 3 osoby. Do zatrzymania doszło w centrum Moskwy. Mężczyznom postawiono zarzut naruszania porządku publicznego.

Obrzucenie polskiej ambasady racami jest reakcją na incydent, do którego doszło w poniedziałek 11 listopada w Warszawie. Chuligani podpalili budkę policji przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Nie muszę chyba dodawać, że aby takie proporcje osiągnąć, szkolnictwo "ogólnokształcące" faktycznie zdeprecjonowano. ( przedmioty, godziny, wymagania).
Zyskało jedynie propagandowo. Zupełnie odwrotnie do zawodowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam zupełnie odmienne zdanie odnośnie "realnych możliwości":

A jaka jest rzeczywistość:

UE: 70/30
Polska: 30/70

To obecnie proporcje między szkolnictwem zawodowym i ogólnokształcącym.

Za tę fikcję młodzi płacą już teraz.
Proporcje oczywiście zostaną wyrównane z czasem. Nie za darmo. Co widać na wielu płaszczyznach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, oczywiście, że nie z miłości. Sądzę jednak, że nie doszło by do takiego zajścia, gdyby nie poprzedziło je zajście w Warszawie. Rosjanie świętują wiele okazji, w tym wygraną bitwę z Polakami. Taką mamy historię. Obecnie piszemy nową. Nacjonaliści jednak wolą na kartach historii robić same kleksy.

Panie Arturze. Taka interpretacja jest zbyt prosta. Polacy nie mają łatwo, ale mają znacznie łatwiej aniżeli młodzież w Palestynie, Syrii, Somalii itd, itd.
Mogą się uczyć, mogą pracować w niemal całej Unii Europejskiej. Mogą również pracować w Polsce, mogą otworzyć własne biznesy. Polska to nie emiraty - kasa ni płynie strumieniami, trzeba wysiłku, wiedzy i wytrwałości.
Mają możliwość współtworzenia lepszej Polski bez robienia zadym i wstydu na międzynarodowej arenie. Nie przymierają głodem, nie cierpią na pragnienie, nie muszą chodzić po wodę 15 kilometrów. Chcą zmian? Niech się uczą, niech mądrze głosują, niech udzielają się społecznie, niech zmieniają konstruktywnie polską rzeczywistość. Nikt młodym Polakom tego nie broni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, Panie Arturze, że rosyjscy chuligani zrobili to z miłości do Polaków. Z tego też powodu w Rosji świętowany jest dzień wygnania Polaków z Kremla.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak znajomość anatomii kija jest przydatna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No widzi Pan, taka Aljazeera w jednym zdaniu celnie ujęła to, o czym dyskusji w Polsce jest niewiele, a już w ogóle nie było w kontekście omawianego zajścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisze Pan nie przesadzajmy?
* Aljazeera - "Wielu młodych ludzi należy do skrajnie prawicowych szeregów w Polsce z powodu tragicznych warunków społeczno-ekonomicznych"
* Reuters - "Protestujący rzucali petardy w polskiej ambasadzie w Moskwie... w odpowiedzi na podobny atak na rosyjską placówkę w Warszawie
* BBC - "Rosyjski MSZ oskarżył polską policję o " bierność i opieszałość " wobec uczestników zamieszek atakujących jego palcówkę"
* ITAR TASS - "...zatrzymano 32 osoby w następstwie wydarzeń w Warszawie, a trzy z nich będą odpowiadać za próbę przedostania się przez ogrodzenie ambasady Federacji Rosyjskiej a także za rzucanie petard i zniszczenie budki strażników"

To tylko część agencji prasowych, które poinformowały setki milionów ludzi na całym świecie o wydarzeniach w Warszawie. Prawda, że "miło"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konsekwencje rzecz jasna są. Ale nie przesadzajmy ze znaczeniem reakcji międzypaństwowych, na oficjalnym i nieoficjalnym poziomie, wynikających z tych zdarzeń.

Ta druga kwestia, czyli postępowania wobec nich, jest daleko ważniejsza.
Ja nie wierzę w żadną grubą kreskę.

Dopóki nie zobaczą bezsensu własnego zachowania sami, swoimi oczami, dopóty będzie to walka z wiatrakami. Jak to zrobić, to kwestia całego systemu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam tylko jeszcze. Niech cwaniak jeden z drugim pojedzie sobie do Rosji i tam manifestuje swoją nienawiść do Rosjan. Nie godzę się z tym (sądzę, że większość się z tym nie godzi), bym przez takich oszołomów był traktowany w świecie jako jeden z nich. Do tego niestety sprowadza się cała ta awantura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodziłbym się z Panem panie Arturze, mam jednak pewne "ale". Może oni nie wiedzą co mają zrobić ze swoim życiem i nie potrafią pokazać Moskwy na mapie.
Stanowią jednak o tym, co mówi się o Polakach w świecie. Mają wpływ na to jak Polacy mogą być potraktowani w Rosji - mówiąc delikatnie - nieprzyjemnie.
Inną kwestią jest popieranie bandytów przez całkiem spore grupy społeczne. To wcale nie jest zabawne a już na pewno nie jest bezpieczne. Pożar nie zgaszony w zarodku przeradza się pożogę. Nie interesuje mnie to, czy ktoś, kto szerzy nienawiść wie cokolwiek o Rosji i Rosjanach. Z pewnością wie dużo o nienawiści a to wystarczający powód, by odciąć się od bandyctwa grubą kreską i potępić taką postawę bez jakiejkolwiek próby tłumaczenia bandyctwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.