Facebook Google+ Twitter

Atak na polskie MTV?

Pracownicy polskiej redakcji MTV otrzymali podejrzane paczki, które mogą pochodzić od islamskich terrorystów. Osoby, które miały z nimi kontakt, zostały odizolowane od reszty personelu na około dwie godziny. Tego, czy w paczkach były groźne substancje, dowiemy się dopiero za 72 godziny, po dokładnych analizach chemicznych przesyłek.

 / Fot. www.mtv.plJak podaje serwis Dziennik.pl, do sześciu pracowników polskiej MTV przysłano tajemnicze paczki. Pracownicy stacji otworzyli dwa z sześciu pakunków nadesłanych - jak się okazało - z Niemiec, z Düsseldorfu. W środku znajdowały się albumy autorstwa Haruna Yahyi.

Problem w tym, że kilka dni temu amerykańska stacja telewizyjna Fox News ostrzegła, by 11 września - w rocznicę zamachów w Nowym Jorku - nie otwierać żadnych paczek z książkami Haruna Yahyi, nadsyłanych właśnie z Niemiec - informuje Dziennik.pl .

Harun Yahya, którego sześć egzemplarzy "Atlas of Creation" (to jego 800-stronicowe dzieło) dostała dziś polska MTV, jest tureckim uczonym, utrzymującym, że świat stworzył Bóg, a teoria ewolucji to wymysł Szatana. Znany jest także z antyżydowskich poglądów, choć twierdzi, że antysemityzm to zło.

 / Fot. www.mtv.plPaczki mogą pochodzić od islamskich terrorystów i zawierać groźne dla życia substancje, dlatego osoby, które miały z nimi kontakt, są odizolowane i czekają, aż przesyłki zostaną zbadane przez specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa chemicznego.

Ratownicy sprawdzili całe biuro stacji i zabezpieczyli paczki. Po dwóch godzinach wypuszczono z budynku personel, a tym, którzy otwierali przesyłki, nakazano umyć się i przebrać w nowe ubrania. Wszyscy dostali też numer telefonu do szpitala, na wszelki wypadek, gdyby się gorzej poczuli.

"Dopiero po 72 godzinach będzie wiadomo, czy w paczkach nie było groźnych substancji - mówi Dziennikowi.pl Dominika Płaza z polskiej stacji MTV. - Na wszelki wypadek zdezynfekowano recepcję i część biura, gdzie znajdowały się książki" - dodaje.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

3 dni minęły, ciekaw jestem jak się skończyła ta historia

Komentarz został ukrytyrozwiń

całkiem sporo tych paczek doszło do reakcji tvn. Jedną z ksiązek miałem nawet w reku. ale tu nikt nikogo nie izolował. Jestem oburzony akcją o rzekomych terrorystach (to działanie stricte anty-kreacjonistyczne). za to jestem zachwycony samą książką. jest wielka cięzka i pieknie wydana. mnustwo pięknych ilustracji na kazdej stronie. oglónie cudo. jesli był tam wąglik to niedobrze ale jesli nie. to uwazam ze policja powinna bezzwłocznie oddac ksiazki adrsatom i przeprosić. skoro wiedzieli ze taka przesyłka idzie z niemiec powinni sprawdzić ją na poczcie a nie dawać a potem zabierać. tak czy inaczej mam andizeje ze ksiazki trafią do ludzi do których zostały wysłane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie robienie sensacji na siłę tylko informowanie czytelników W24 na podstawie informacji zaczerpniętych z innego medium ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku... to jest info z Dziennika oni jak dotąd też niczego nowego nie zamieścili. Trzeba poczekać te trzy dni na wyniki badań przesyłek i wszystko będzie jasne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Heh, grunt to dobry PR :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że to jakiś głupi żart. Albo - co gorsza - niezła kampania reklamowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

o kurcze! miejmy nadzieję, że dowcip

Komentarz został ukrytyrozwiń

niezła historia, ciekawe jak to się skończy, oby to był tylko głupi dowcip

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.